PřeloučDnes.cz
PřeloučDnes.cz » Monitor zpráv » Z regionu

Aktuálně z regionu | Přelouč, Chvaletice a Pardubický kraj

VIDEO: Pernštýnská noc roztancovala centrum Pardubic folklórem

5. 6. 2023 | Už po třicáté prvé se v Pardubicích a Hradci Králové o víkendu konal folklórní festival. Otevřela jej tradiční Pernštýnská noc, která hudbou a tancem ovládla centrum města. Akce se zúčastnily folklórní soubory z celého Česka, ale i ze zahraničí. Festival přilákal do centra Pardubic tisíce lidí, na které čekaly koncerty a vystoupení folklórních skupin, jež předvedly to nejlepší ze svého umu. 

Muž chtěl zmizet do Velké Británie. Kufr si nakonec vybalil ve věznici

5. 6. 2023 | Hledaný recidivista se chystal na útěk z České republiky do Velké Británie. Jeho plán nevyšel, ale zabalené zavazadlo se mu přesto hodilo. 

FOTO, VIDEO: Na Zámečku si připomněli 81. výročí heydrichiády

5. 6. 2023 | V sobotu 3. června se tradičně na Zámečku v Pardubicích konal pietní akt k připomínce 81. výročí heydrichiády. Samotného aktu se od 13 hodin zúčastnila široká veřejnost i pozvaní hosté, aby uctili památky obětí. Právě Zámeček sloužil jako popraviště, kde vyhasl 3. června 1942 první z životů obětí heydrichiády.

VIDEO: Požár v Ohrazenicích. Plameny, ale i neukáznění řidiči a spory místních

5. 6. 2023 | Jak jsme čtenáře Deníku již informovali, v Ohrazenicích v ulici Mrštíků hořel v neděli 4. června odpoledne rodinný dům. Hořet začalo zřejmě venku za domem u pergoly, odkud se oheň rozšířil po plášti budovy až na střechu a v plamenech byl celý dům. Za požár, podle prvotních informací policie, může odhození sirky nebo nedopalku cigarety, kterou nezletilá dívka u domu odhodila. Při požáru došlo k zranění jedné osoby. Hasiči z domu zachránili živého psa. Podívejte se na video.  ...

Nebezpečná křižovatka u Bohdanče se změní na kruhový objezd. Stavba vás zbrzdí

5. 6. 2023 | Řidiči na Pardubicku se nyní musí obrnit velkou dávkou trpělivosti. Dopravu už jim komplikuje uzavírka Poděbradské ulice v Pardubicích, kde silničáři pracují na stavbě severovýchodního obchvatu města. Jen o pár set metrů zase roste nový most. A k tomu nyní přibude ve směru z Pardubic do Chlumce nad Cidlinou uzavírka v Lázních Bohdaneč, kde 19. června začne stavba kruhového objezdu. Poté tam projedete jen jedním pruhem a dopravu budou řídit semafory. Nákladní vozy tudy neprojedou vůbec. ...

Zdroj: pardubicky.denik.cz | Další zprávy »
22:18:29 | 05.06.2023

Komunikovat? Proč, když na lidi můžeme z vysoka... Komentář Štěpána Chába

Komunikovat? Proč, když na lidi můžeme z vysoka... Komentář Štěpána Chába

4. 4. 2023 | Česká pošta pod patronací ministra pro permanentní výmluvy a vyhrůžky Víta Rakušana ruší 300 poboček. Česká pošta k celé akci „Máme vás na háku“ přistoupila jako ke hře – hádej, koho trefíme. Ze všech stran se ozývá jeden velký nechápající otazník. Podíváme se na ně.

David porazil Goliáše, soud rozhodl. Krtkův dort patří všem, protože je to kus lidové tvořivosti.

David porazil Goliáše, soud rozhodl. Krtkův dort patří všem, protože je to kus lidové tvořivosti.

23. 3. 2023 | Česká firma z Polabí vyhrála soudní spor o oblíbený drobený dort nad nadnárodním potravinářským gigantem Dr. Oetker. Věřili byste, že někomu stojí zato, soudit se o recept na dort, který umí upéct každá trochu zručná hospodyně?

Zlaté ručičky českých rybníkářů. Dřevěné potrubí v hrázi rybníka Skříň na Bohdanečsku vydrželo možná přes 500 let

Zlaté ručičky českých rybníkářů. Dřevěné potrubí v hrázi rybníka Skříň na Bohdanečsku vydrželo možná přes 500 let

2. 2. 2023 | Možná se vám zdá neefektivní pokládat do země dřevěné trubky, když jsou ale dokonale zasypané a vlhké, mohou být funkční i po staletí. Jeden takový dřevěný unikát nyní odkryli vodohospodáři při čištění jednoho z největších rybníků na Bohdanečsku.

Podaná ruka a vyřčený slib u něj platil víc než tisíc podpisů, vzpomíná hejtman. Na památku „bunkrologa“ Martina Ráboně

Podaná ruka a vyřčený slib u něj platil víc než tisíc podpisů, vzpomíná hejtman. Na památku „bunkrologa“ Martina Ráboně

3. 1. 2023 | Martin Ráboň, jedna z vůdčích postav českého bunkrologického světa a také šéf, neúnavný zachránce a hlavní architekt rozvoje tvrze Bouda, zemřel náhle ve svých 53 letech 8. prosince předloňského roku. Tehdy se jeho přátelé i kolegové rozhodli, že jeho památku a úsilí o obnovu Boudy připomenou pamětní deskou, kterou na objekt umístí. A tak se také letos v prosinci po roce příprav stalo.

Zemi Keltů prozáří sváteční atmosféra. Čekají na vás prohlídky oppida i řemeslný jarmark

Zemi Keltů prozáří sváteční atmosféra. Čekají na vás prohlídky oppida i řemeslný jarmark

9. 12. 2022 | Přemýšleli jste někdy nad tím, jak Keltové prožívali naše adventní období? Jaké byly jejich tradice v nejtemnější části roku, jak se připravovali na slunovrat a jak vypadal jejich běžný zimní život? Už tento víkend 10. a 11. prosince máte jedinečnou příležitost zjistit v Zemi Keltů víc. Připraveny jsou mimořádné prohlídky oppida, řemeslný jarmark i program pro děti.

Zdroj: krajskelisty.cz/pardubicky-kraj/ | Další zprávy »
22:18:30 | 05.06.2023

Výstava výtvarných prací žáků ZŠ Břehy ve mlýně

5. 6. 2023 | Ve čtvrtek 8. června 2023 bude v 10 hodin ve výstavním sále mlýnu Výrov vernisáží zahájena výstava výtvarných prací žáků ZŠ Břehy. Prohlídka výstavy bude až do jejího konce 21. června možná pouze po telefonické domluvě na čísle 608 859 246.

Zájezd na státní zámek Náchod

1. 6. 2023 | V sobotu 24. června 2023 vypraví obec Břehy autobus do Náchoda a Jaroměře. Na programu je základní prohlídka státního zámku Náchod od 10 hodin, následovat bude oběd a prohlídka interiérů opraveného historického obchodního domu A. Wenke od Josefa Gočára v Jaroměři. Autobus bude odjíždět v 8:30 ze zastávky Na Křižovatce se zastavením na Festovně a ...Číst celý článek ‘Zájezd na státní zámek Náchod’ » ...

Cestopisná přednáška Tibet – cesta přátelství

26. 5. 2023 | Ve středu 31. května 2023 od 15:30 h. bude ve mlýně na Výrově v rámci středečních setkání přednášet o Tibetu Ing. Oldřich Bubák.

7. zasedání zastupitelstva obce Břehy

26. 5. 2023 | Ve čtvrtek 1. června 2023 od 19 hodin bude v restauraci Na Křižovatce probíhat veřejné zasedání zastupitelstva obce Břehy. Zveřejněný program: Příprava výběrového řízení na dodavatele stavby – Venkovní učebna ZŠ Vítání občánků 2023 – informace Schválení zástupců na VH VaK Pardubice a.s. Schválení podání žádosti o dotaci – pneumatiky pro tatru 815 SDH Schválení ...Číst celý článek ‘7. zasedání zastupitelstva obce Břehy’ » ...

Vítání léta v ZŠ Břehy 2023

19. 5. 2023 | V neděli 28. května 2023 od 14 hodin bude v prostoru základní školy ve Břehách probíhat odpoledne plné zábavy, her a soutěží pro děti. Občerstvení zajištěno. V 16 hodin vysoupí kapela ZUŠ Přelouč Buď fit!

Zdroj: brehy.eu | Další zprávy »
22:18:30 | 05.06.2023

Úterý 6.6.2023
Pardubický kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


Copyright © 1/2009-2023 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS InfoDnes