PřeloučDnes.cz
PřeloučDnes.cz » Monitor zpráv » Z regionu

Aktuálně z regionu | Přelouč, Chvaletice a Pardubický kraj

Dálkové teplo z Opatovic zdraží domácnostem od Nového roku o pět procent

2. 12. 2022 | Cena pro odběratele tepla z opatovické elektrárny v roce 2023 naroste o 4,8%. Nová cena na nejvyšší úrovni je tak  627,20 Kč/GJ včetně DPH, letos lidé s dálkovým vytápěním v aglomeraci Hradce, Pardubic a Chrudimi platí 598,50 Kč/GJ. Celkové měsíční výdaje za teplo a teplou vodu se kvůli tomu zvýší pro průměrnou domácnost o zhruba 60 korun za měsíc. O 4,8 % zdraží od Nového roku teplo i Tepelné hospodářství Hradec Králové. ...

Konečně: Pardubická a Chrudimská nemocnice mají nového ředitele

1. 12. 2022 | Ve čtvrtek 1. prosince nastoupil na pozici oblastního ředitele pro zdravotní služby v Pardubické a Chrudimské nemocnici Jan Maňaska. Vystudoval lékařskou fakultu v Hradci Králové a působil na manažerských postech především v privátním sektoru se zaměřením na kardiologii. Zkušenosti má také z oblasti farmaceutického průmyslu a zdravotních pojišťoven.

Pardubický student navrhl pamětní desku, která bude připomínat osudy Židů

1. 12. 2022 | Letos v prosinci si lidé připomínají uplynutí 80 let od transportů židovského obyvatelstva z Pardubic do Terezína. V Pardubicích je připomene pamětní deska i americký dokument se vzpomínkami účastníků pardubických transportů.

VIDEO: O nový úsek D35 se bude starat 41 lidí. Středisko správy vzniklo v Městci

1. 12. 2022 | /FOTO/ Středisko správy a údržby dálnic Městec, ležící nedaleko Moravan na Pardubicku, bude mít ve své správě úsek budované dálnice D35 od mimoúrovňové křižovatky Sedlice u Hradce Králové až po konec úseku u Ostrova před Vysokým Mýtem. O celkem 32 kilometrů tu bude pečovat 41 pracovníků, z toho 28 dělnických a 13 technických profesí. Ve středisku vznikla i tréninková dráha pro zaměstnance. 

Bezdomovec pomočil schodiště bytovky, strážníkům vyhrožoval fyzickou likvidací

1. 12. 2022 | /FOTO/ Totálně opilého bezdomovce na chodbě bytovky v Pardubicích budili zdejší strážníci. Ten před tím, než si ustlal, pomočil zábradlí a schodiště, vůči přivolaným strážníkům byl pak hrubý, požadoval nocleh na záchytce, vyhrožoval jim trestním oznámením a likvidací jejich rodin. Jednoho strážníka se dokonce pokusil fyzicky napadnout.

Zdroj: pardubicky.denik.cz | Další zprávy »
12:14:06 | 02.12.2022

Bude ve Velinách vyzvánět František? Obec bojuje za nový zvon

Bude ve Velinách vyzvánět František? Obec bojuje za nový zvon

17. 10. 2022 | V obci Veliny nedaleko Holic najdete malebný barokní areál roubeného kostela sv. Mikuláše se zvonicí a márnicí z poloviny 18. století, který rozhodně stojí za návštěvu. Kdysi tu bývaly i čtyři zvony ze 16. století. Po obou světových válkách zbyly jen dva, a to se místní rozhodli změnit. V roce 2015 nechala obec vyrobit menší zvon sv. Mikuláše, nyní má v plánu obnovit i ten větší.

Green Deal? Šlápnout na brzdu, odložit, přehodnotit, říká nezávislý krajský radní pro zemědělství Mirek Krčil

Green Deal? Šlápnout na brzdu, odložit, přehodnotit, říká nezávislý krajský radní pro zemědělství Mirek Krčil

5. 9. 2022 | V rámci Pardubického kraje jsou žně již na samém konci. Zbývají poslední hektary, z kterých je potřeba dostat úrodu pod střechu. Radní Pardubického kraje pro venkov, životní prostředí a zemědělství Miroslav Krčil v srpnu navštívil několik zemědělských podniků, aby se přímo na místě informoval, jak žňové práce probíhají.

Letní jízdy parních vlaků na Pardubicku frčí. Ta poslední je vyprodaná už měsíc před termínem

Letní jízdy parních vlaků na Pardubicku frčí. Ta poslední je vyprodaná už měsíc před termínem

15. 8. 2022 | Ačkoliv prázdniny ještě zdaleka neskončily, některé akce k ukončení letošní letní sezóny jsou už vyprodané. Třeba speciální jízda parním vlakem 3. září na trase z Ústí nad Orlicí do polské Slezské Javořiny. Zoufat ale nemusíte. Pro zájemce o parní jízdy zbývají do konce léta ještě tři jízdy na trase Dolní Lipka – Ústí nad Orlicí – Hanušovice. Ty se uskuteční vždy v sobotu 20. a 27. srpna. Jízdenky na tuto trasu není možné rezervovat předem a lze je zakoupit pouze v hotovosti přímo ve voze. ...

Luděk Ševčík: Pronajal si objekt jako sklad. A ihned si do něj navezl Romy ze Slovenska. Vaše dopisy

Luděk Ševčík: Pronajal si objekt jako sklad. A ihned si do něj navezl Romy ze Slovenska. Vaše dopisy

19. 7. 2022 | Romská problematika řešená už třicet let neustále stejnými metodami a s neustále stejnými výsledky. Problém je vždycky na straně většinové společnosti, nikoliv v té menšinové. A přesně takový problém se teď vyskytl v jedné obci, kterou začaly obletovat neziskovky i se svými požadavky. O věci se rozepsal Luděk Ševčík. A není to veselé čtení.

Zmatky a vynechané spoje. Kvůli změně dopravce nevyjely stovky autobusů. Máme ale užitečný odkaz

Zmatky a vynechané spoje. Kvůli změně dopravce nevyjely stovky autobusů. Máme ale užitečný odkaz

17. 7. 2022 | Změna jízdních řádů od 12. června přinesla v Pardubickém kraji nejen výměnu autobusových dopravců, ale hlavně pořádnou dávku zmatků. Jednou z nových společností je i BusLine, který nahradil ICOM Transport. Kvůli nedostatku řidičů ale v kraji v červnu nejezdila řada spojů, a lidé tak na autobusy často čekali marně. Nyní už se situace postupně lepší.

Zdroj: krajskelisty.cz/pardubicky-kraj/ | Další zprávy »
12:14:07 | 02.12.2022

Vánoce s rolničkou v kempu

28. 11. 2022 | V úterý 6. prosince 2022 od 15.30 h. vystoupí v restauraci Autokempu Buňkov hudební divadlo Trsátko s představením Vánoce s rolničkou. Zajištěno bude i občerstvení.

Cestovatelská přednáška o Kypru

27. 11. 2022 | V úterý 13. prosince 2022 od 17 hodin bude v knihovně Břehy Veronika Závodská přednášet o Kypru. Pozornost bude zaměřena více na severní tureckou část, ale posluchači se určitě doví základní informace o celém ostrově, např. i o dlouholetém konfliktu severní a jižní části ostrova. Bude připraveno i drobné občerstvení.

Předvánoční čtenářská dílna

27. 11. 2022 | Ve středu 7. prosince 2022 od 15.45 h. se pravidelná čtenářská dílna v knihovně ponese v duchu předvánoční atmosféry. Zahájena bude koncertem žáků ZUŠ Přelouč.

Čertovský oheň, stezka a mikulášská nadílka

24. 11. 2022 | V sobotu 3. prosince 2022 bude na hřišti ve Břehách probíhat tradiční pálení čertovského ohně. Zároveň od 17 hodin bude pro děti připravena i čertovská stezka s mikulášskou nadílkou.

Předvánoční romantický večer v knihovně

24. 11. 2022 | V pátek 2. prosince 2022 proběhne v knihovně ve Břehách předvánoční romantický filmový večer pro maminky. Bude zajištěno i občerstvení.

Zdroj: brehy.eu | Další zprávy »
12:14:06 | 02.12.2022

Pátek 2.12.2022
Pardubický kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


Copyright © 1/2009-2022 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.