PřeloučDnes.cz
PřeloučDnes.cz » Monitor zpráv » Z regionu » Pardubický deník - zprávy

Z regionu

Pardubický deník - zprávy Zdroj: Pardubický deník - zprávy |

OBRAZEM: Nejstarší dřevěná studna světa z Ostrova pod D35 se dočkala záchrany

21. 1. 2022 | Restaurátoři v Litomyšli dokončili záchranné práce na pravěké studně, která je nejstarší dřevěnou konstrukcí na světě. Studnu starou více než 7000 let našli archeologové při záchranném výzkumu na trase budované dálnice D35 u Ostrova na Chrudimsku. Brzy bude rozebraná studna zabalena a převezena do Východočeského muzea v Pardubicích.

Policie zasahovala na odboru dopravy pardubické radnice. Zabavila i počítače

20. 1. 2022 | Kriminalisté ve čtvrtek zasahovali na odboru dopravy na pardubickém magistrátu. Odnesli si odtamtud dokumenty a počítače. Odbor dopravy byl v hledáčku policie už delší dobu, středem jejího zájmu mají být zakázky malého rozsahu. Informovala o tom ČTK a Česká televize. Pardubičtí politici i vrcholní úředníci magistrátu se zatím k zásahu nechtějí vyjadřovat. Šéf odboru Vladimír Bakajsa je do konce ledna mimo kancelář.  ...

Počty nákaz omikronem v Pardubickém kraji trhají rekordy, ale nemocnice neplní

20. 1. 2022 | /GRAFY VÝVOJE EPIDEMIOLOGICKÉ SITUACE/ Počet covid pozitivních lidí strmě roste nyní i v Pardubickém kraji, ale zatím to neznamená zvýšení počtu hospitalizací. V úterý bylo v Pardubickém kraji zjištěno bez jednoho 1400 nově nakažených, to je rekord od počátku epidemie v březnu 2020. Počty hospitalizovaných, ačkoliv u nich je třeba oproti zjištěným nákazám počtat se zhruba desetidenním zpožděním, přesto nadále klesají.  ...

Audit, tajné hlasování i dívčí válka. Na městském obvodu Pardubice I to vře

20. 1. 2022 | /FOTOGALERIE/ Interní audit vyhrotil situaci na prvním městském obvodu. Zastupitel Filip Sedlák (Naše Pardubice) na středečním mimořádném zasedání zdejšího zastupitelstva inicioval hlasování o odvolání starostky Aleny Stehnové (ANO). V tajné volbě však zastupitelé současnou starostku a posléze i radu městského obvodu podrželi.

VIZUALIZACE: Smilovka nabídne stovku bytů, nový park i pěší zkratku do centra

20. 1. 2022 | Podle reklamy luxusní bydlení na nejlepší adrese v Pardubicích. Projekt Smilovka nabídne v Pardubicích přes sto nových bytů. Dokončení první části je naplánované na prosinec 2023. Město se navíc dohodlo s firmou, že v dané lokalitě vybuduje park. Společnost slibuje bohatou zeleň i zkratku pro pěší k Machoňově pasáži v centru města.

Nový pardubický terminál B se začne stavět na jaře. Bude stát 129 milionů

19. 1. 2022 | Nový terminál B pro meziměstskou autobusovou dopravu v Pardubicích postaví pražská společnost BAK. Firma nabídla cenu sahající k 129 milionům korun. Stavba začne na jaře a potrvá minimálně rok.

Pardubice hledají nového provozovatele skateparku

19. 1. 2022 | /FOTO/ Město Pardubice zahájilo koncesní řízení s cílem najít nového provozovatele skateparku. Městské sportoviště pro milovníky skateboardů, BMX i koloběžek se nachází v ulici kapitána Bartoše.

Hejtman jednal s vládou. Kritická infrastruktura omikronem ohrožená není

19. 1. 2022 | V úterý proběhlo jednání vlády s hejtmany napříč republikou. Účastnil se ho i hejtman Pardubického kraje Martin Netolický. Hlavním tématem byla situace s omikronem a profesní karanténa.

Horní Ředice trápí po otevření nového úseku dálnice D35 hustý provoz a hluk

19. 1. 2022 | /VIDEO, FOTO/ Po prosincovém otevření nového úseku dálnice D35 z Opatovic do Časů se náhle výrazně zvýšil provoz na silnici I/36 v obci Horní Ředice na Pardubicku, která slouží jako nynější přivaděč k dálnici. Projíždí tu velké množství aut a kamionů a často velmi vysokou rychlostí. „To, co sem teď pustili z dálnice, je nezodpovědnost,“ zhodnotil situaci starosta obce Jiří Kosel.

Krize na interně ve Svitavách pokračuje. Lékaře neláká ani 300 tisíc

19. 1. 2022 | Chybí sestry, lékaři i sanitáři. Nemocnicím v Pardubickém kraji schází desítky zaměstnanců. Velmi špatná situace je už několik měsíců například na interně ve Svitavách. Ale nejen tam. Problémy jsou i na interně v Chrudimi a jinde. 

Podívejte se, kde natáčel Aleš Háma. Karavanem z Poličky do maštalí a Pardubic

18. 1. 2022 | /FOTOGALERIE/ Herec a moderátor Aleš Háma projel v karavanu Pardubický kraj. Zastavil se v Poličce, Nových Hradech i Toulovcových maštalích, Reportáž odvysílá Česká televize ve čtvrtek 20. ledna na ČT2 v 21 hodin.

Město bude muset postavit stadion bez dotací. Stát Pardubicím nejspíš nepřispěje

18. 1. 2022 | Rozruch kolem pardubického Letního stadionu nepanuje jen na stavbě, ale i mimo ochozy. Radní řeší komplikace se stomilionovou dotací. Vypadá to, že Národní sportovní agentura (NSA) Pardubicím žádné peníze nedá. Městu, které je investorem stavby, se chování zástupců NSA nelíbí.

Osmiletá holčička se vydala sama na výlet. Strážníkům neuměla říct, kde bydlí

18. 1. 2022 | Opuštěnou holčičku, která byla jen lehce oblečená, našli strážníci na jedné pardubické autobusové zastávce. Kolemjdoucí, kteří v blízkosti dívenky neviděli žádného dospělého zavolali policii. O půl sedmé večer na místo vyjela hlídka Městské policie, které bylo hned jasné, že zjistit, kde se tam dívenka vzala nebude lehké.

Firmy v kraji začaly plošně testovat. Nakažení byli i zaměstnanci soudu

18. 1. 2022 | Pondělí 17. ledna byl první den, kdy se podle nových vládních nařízení museli všichni zaměstnanci firem povinně testovat na covid-19. Každý, komu vyjde pozitivní výsledek, musí nastoupit do pětidenní karantény. Deník oslovil několik firem napříč celým Pardubickým krajem. I přes poměrně nízké počty pozitivních výsledků se v některých firmách nakažení objevili. 

FOTOGALERIE: Na silnicích v Pardubickém kraji zahynulo vloni 21 lidí

18. 1. 2022 | Nejtragičtější nehodou v Pardubickém kraji je březnový střet osobního auta s vlakem v Zaječicích na Chrudimsku. Nehoda si vyžádala dva lidské životy. Není to první smrtelná nehoda na přitom nepříliš frekventovaném přejezdu. Snížit riziko nehod by pomohly úpravy přejezdu. Zvýšení bezpečnosti provozu si naopak dopravní odborníci slibují od nového otevřeného obchvatu Chrudimi nebo prodloužení dálnice D35 na Pardubicku. ...

FOTO: Silný vítr zastavil vleky, u Chrudimi převrátil kamion

17. 1. 2022 | Silný vítr dosahující místy 15 až 20 metrů za sekundu komplikoval dnes nejen dopravu. Na několika místech dokonce způsobil výpadky elektrického proudu, nebo zastavil vleky. Třeba v Dolní Moravě. U Chrudimi vítr převrátil jedoucí kamion, nikomu se naštěstí nic nestalo.

ANKETA: Co dál s podchodem u Zelené brány? Město zvažuje hned čtyři varianty

17. 1. 2022 | Podchod u Zelené brány v Pardubicích, který je zavřený už více než šest let, tak prozatím i zůstane. Aby mohl být podchod zachován je nezbytná rekonstrukce. Město nenašlo vhodné řešení, navíc nemá na opravu peníze. Co si myslíte vy? Hlasujte v anketě pod článkem. O podchodu se žhavě diskutuje také na facebooku Pardubického deníku. 

FOTO: Podívejte se, jak se za skoro 6 miliard proměňuje pardubické nádraží

17. 1. 2022 | Rozsáhlá modernizace železničního uzlu v Pardubicích pokročila, v prosinci byla do provozu uvedena dvě nová nástupiště a obnovil se provoz na trati do Rosic nad Labem.

V sobotu strážníci chytili pět toulavých psů. Co dělat, když pes uteče vám?

17. 1. 2022 | Vedle chytání zločinců musí policisté někdy odchytávat také psy. Své o tom ví strážníci Městské policie Pardubice, kteří jen za sobotu nalezli pět psích tuláků. Všechny se jim podařilo vrátit majitelům.

Na D35 mezi Časy a Ostrovem kopou novou kanalizaci

17. 1. 2022 | Na dálnici D35 probíhá stavba i v zimním období. V současné době na úseky mezi Časy a Ostrovem staví středovou kanalizaci.

Zdroj: Pardubický deník - zprávy - pardubicky.denik.cz
08:13:50 | 21.01.2022Zpravodajství PřeloučDnes.cz

V příspěvkových organizacích Pardubického kraje budou jezdit vozidla s plug-in hybridním pohonem

Pardubický kraj nyní vyhlásil veřejnou zakázku na pořízení šesti vozidel s plug-in hybridním pohonem. S pomocí evropské dotace chce tato nízkoemisní auta pořídit pro šest příspěvkových organizací v sociálních ...

Ministerstvo životního prostředí: Použité samotestovací sady patří do černých popelnic

S aktuálně platnými opatřeními proti epidemii koronaviru bude opět končit v odpadu více samotestovacích sad, zejména kvůli testování zaměstnanců firem ...

Pardubičtí celníci odhalili půlmilionový únik u respirátorů z dovozu

Několikaměsíční úsilí, stohy vyžádaných složitých dokumentů a mnohdy až detektivní práce byla zakončena úspěchem pardubických celníků. Chrudimské spol ...

Fotovoltaiky se dočká i Střední škola chovu koní a jezdectví v Kladrubech nad Labem

Pardubický kraj již potvrdil záměr výstavby fotovolatických elektráren na budovách LDN Rybitví, Vysokomýtské nemocnice, Střední školy automobilní Holi ...

Radní Pardubického kraje Krčil: Kupovat české regionální potraviny se vyplatí

Jaký byl předchozí rok v oblasti zemědělství a životního prostředí v Pardubickém kraji? Co se povedlo a na čem je potřeba v dalším roce ještě pracovat ...Pátek 21.1.2022
Pardubický kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Partneři portálu | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2022 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.