PřeloučDnes.cz
PřeloučDnes.cz » Monitor zpráv » Z regionu » Pardubický deník - zprávy

Z regionu

Pardubický deník - zprávy Zdroj: Pardubický deník - zprávy |

Národní hřebčín v Kladrubech nad Labem přišel o nejlepšího plemenného hřebce

7. 10. 2022 | /FOTO/ Nejstarší plemenný hřebec z Národního hřebčína v Kladrubech musel být kvůli zdravotním komplikacím uspán. Jednalo se o bílého hřebce Generale Aversa XLIX, který patřil k naprosté špičce populace starokladrubských koní. Šestadvacetiletý hřebec zplodil 48 potomků.

Díky lepšímu ovzduší se do kraje vrací vedle dalších hub i lišky, říká mykoložka

7. 10. 2022 | /ROZHOVOR, VIDEO/ Výstavu hub právě otevřelo Muzeum východních Čech v Hradci Králové. A zřejmě se letos díky mimořádnému roku sejde rekordní počet druhů. Podle mykoložky Terezy Tejklové mají houby růst na celém východě Čech minimálně do konce října.

Stavba obchvatu Kojic má problémy. Hotovo má být až příští rok v dubnu

7. 10. 2022 | Nový obchvat obce má být, podle aktualizace termínu dokončení, hotov až na konci dubna 2023. Přeložku pro kraj staví sdružení firem Metrostav Infrastructure a Chládek a Tintěra, které vysoutěžilo zakázku a nabídlo nejkratší termín zhotovení. Nyní se ukázalo, že stavbaři do zimy nestihnou novu vozovku položit.

Pardubické řidiče čekají o víkendu omezení. Dopravu zbrzdí dostihy i ohňostroj

6. 10. 2022 | Dopravu v Pardubicích o víkendu ovlivní Velká pardubická i městské slavnosti, koncert nebo ohňostroj. Druhý říjnový víkend je v Pardubicích plný kulturních akcí, které zkomplikují pohyb především řidičům.

ANKETA: Dvě třetiny čtenářů z Pardubického kraje přejí výhru ve válce Ukrajině

6. 10. 2022 | Ukrajina by měla v současné válce vyhrát, tvrdí dvě třetiny čtenářů z Pardubickém kraji v dotazníku Deníku o rusko-ukrajinské válce.

FOTO: Bouřlivý duel. Divadlo chystá na Malé scéně první premiéru sezony

6. 10. 2022 | První premiérou nové divadelní sezony bude v sobotu hra amerického dramatika Stephena Sachse Kalifornská mlha, kterou Východočeské divadlo Pardubice (VČD) uvede na Malé scéně ve dvoře. Režie se ujal Michal Przebinda, který v minulosti působil v pardubickém divadle jako herec.

První honorární konzulát Řecka je v Pardubicích. Máme neobvyklé prvenství

6. 10. 2022 | /FOTO/ První honorární konzulát Řecka v České republice byl otevřen v Pardubicích. Konzulát povede konzul a majitel zdravotnického holdingu Sotirios Zavalianis, který bude kromě dílčích služeb pro veřejnost usilovat také o rozšíření a prohloubení vzdělávacích a kulturních styků mezi oběma zeměmi.

Dnes měříme rychlost v Královci. Z anexe si už střílí i pardubičtí strážníci

5. 10. 2022 | Z připojení ruské enklávy mezi Polskem a Litvou - Kaliningradské oblasti - k Česku už si střílí i městští policisté v Pardubicích. "Kde dnes měříme rychlost? Královec - ulice Bagrationova, Suvorovova a Talmanská. Řidičům připomínáme, že v Brandenburské bráně je čtyřicítka a platba v rublech není možná. Bereme buď koruny, nebo Eura," varují řidiče na sociálních sítích.

Lanškroun, Vysoké Mýto a další města nabídnou lepší bydlení pro studenty

4. 10. 2022 | Studenti v Pardubickém kraji by už brzy mohli mít vylepšené bydlení. Hejtmanství plánuje rekonstruovat domovy mládeže v Třemošnici, Lanškrouně, Jevíčku a Vysokém Mýtě. Investice se odhadují v součtu přibližně na 11,5 milionů korun.

Když na vdavkách hoří. Hasiči měli svatbu jak z pohádky. Podívejte se

4. 10. 2022 | /FOTOGALERIE/ Nebyla by to však pořádná hasičská svatba, kdyby kolegové novomanžela Davida Netolického ze stanice Hasičského záchranného sboru v Pardubicích něco vtipného nevymysleli. Společně s "dobráky" ze Svídnice na Chrudimsku nachystali svatebčanům pořádný zásah. Museli společně vyměnit duši v kole, a to nejen společně, ale navíc každý jen jednou rukou. Následovalo přeříznutí trochu většího polínka, aby si zajistili teplo domova, a nakonec museli uhasit hořící domeček vyrobený z kartonu. Po ...

Nemocnice v Pardubickém kraji vyhlásily zákaz návštěv. Obnovují covid jednotky

3. 10. 2022 | Krajské nemocnice vyhlásily zákaz návštěv. Platí od úterý. Vedení nemocnic v Pardubickém kraji tím reaguje na narůstající počet respiračních onemocnění, včetně covidu-19. 

Boty, mikina v Bajkalu... Potápěči opilou ženu nenašli, až policisté na lavičce

3. 10. 2022 | Zbytečný zásah absolvovali hasičští potápěči, kteří byli včera před půlnocí přivolaní k pardubickému rybníku Bajkal, kde měla žena podle svědků spadnout do vody. Boty na břehu a mikina plavající na hladině nasvědčovaly tragédii. Epilog byl neuvěřitelný, a pro zasahujíccí záchranáře možná spíš ke vzteku… 

Město podpoří Záchrannou stanici v Pasíčkách. Peníze pomůžou zvířatům z Pardubic

1. 10. 2022 | /FOTO, VIDEO/ Záchranná stanice v Pasíčkách je známá tím, že pečuje o handicapovaná zvířata. Nyní však sama potřebuje pomoc, aby mohla i nadále pokračovat ve své činnosti, která zahrnuje i péči o zvířata z Pardubic. Město tak stanici letos pošle o 300 tisíc korun více.

Romčina úsporná kuchařka: Uzené maso bez udírny? Jde to, když máte tekutý kouř

1. 10. 2022 | /VÍKENDOVÝ SERIÁL DENÍKU/ Postupně vyklízím mrazák, první ze dvou pultových, a musím sebekriticky konstatovat, že jsem opravdu s přibývajícími roky stále větší křeček. A tak jsem objevila bůček z domácího prasete, hodně tučný, a zcela spontánně jsem dostala chuť na uzené s domácím chlebem. Kvůli jednomu kousku masa nemá cenu roztápět venkovní udírnu, takže jsem do práce zapojila tekutý kouř a pomalý hrnec. ...

Voda v pardubickém aquaparku zatím studenější není. Ale už tu zdražili vstupné

1. 10. 2022 | Zvýšit ceny, snížit teplotu, omezit návštěvní hodiny? To jsou otázky, které nyní řeší plavecké areály i aquaparky. Zvyšování cen energií dopadá i na plavecké oddíly, školy plavání nebo další kroužky. Provozovatelé bazénů a aquaparků ale zatím nehodlají kvůli úsporám energií snižovat teplotu vody. Přestože je to jedna z možností, jak ušetřit. Bojí se odlivu návštěvníků, kterých už nyní chodí méně než v období před covidovou pandemií. Navýšení cen se ale provozovatelé nevyhnuli. ...

Práce na odpočívce u Dolní Rovně na D35 finišují. Víme, jak bude vypadat

30. 9. 2022 | /FOTO, VIDEO, PLÁNEK/ Na budovaném úseku dálnice D35 Časy – Ostrov se finišuje také se stavbou oboustranné odpočívky Dolní Roveň. Odpočívadlo poskytne 78 parkovacích stání pro řidiče nákladních vozidel, 188 míst pro osobní automobily, 12 pro autobusy a 12 míst pro karavany či obytné vozy. Odpočívka je navržena jako středně velká s čerpací stanicí a restaurací. Podívejte se na průběh stavebních prací a detailní plánek. ...

Padací most i mluvící obrazy. Pardubický zámek nabízí nový prohlídkový okruh

29. 9. 2022 | Mluvící obrazy, videomapping, zbrojnice se střelnicí i padací most. To všechno nově čeká na návštěvníky pardubického zámku. Součástí nového prohlídkového okruhu jsou i místa, která byla doposud nepřístupná. Expozice Pernštejnská rezidence – nejstarší renesance v Čechách je završením několikaletých oprav památky.

Gripeny opět míří do Pardubic. Budou provádět cvičné lety

28. 9. 2022 | Kvůli technické odstávce řídící věže v Čáslavi budou do poloviny října gripeny vzlétat z Pardubic. Část techniky i personálu se už přesunul na pardubické letiště.

VIDEO: Dvouletý Filípek zamkl maminku na balkóně. A strážníkům nechtěl otevřít

28. 9. 2022 | Balkónové dveře a zvídavý dvouletý klučina je kombinace, která umí být pěkně nebezpečná. Přesvědčila se o tom jedna maminka z Pardubic. Když nepomohlo vysvětlování, jak balkónovou kliku otočit zpět a dveře otevřít, museli pomoct strážníci, které přivolala sousedka. Podívejte se na celý zásah městské policie.

Víte, jak se probouzí Vysoké Mýto? Prolétněte se nad městem vstávajícím z mlhy

28. 9. 2022 | /FOTO, VIDEO/ Vždycky chtěl z výšky sledovat, jak se Vysoké Mýto prodírá ranní podzimní mlhou. Nyní se to Peterovi Kojnokovi podařilo. Podívejte se na jeho snímky a video. Peter Kojnok dokázal pomocí dronu zachytit Vysoké Mýto, probouzející se do nového rána za ideálních podzimních podmínek. 

Zdroj: Pardubický deník - zprávy - pardubicky.denik.cz
18:13:32 | 07.10.2022Zpravodajství PřeloučDnes.cz

V Paláci Pardubice se v pátek 14. října 2022 koná oblíbený Night shopping

Palác Pardubice chystá pro milovníky nakupování 14. října oblíbený Night shopping, tentokrát v rockovém stylu. Přijďte na večerní nákupy s doprovodným programem, těšit se můžete na koncerty rockové hudby a samozřejmě hlavně na skvělé slevové ...

V Pardubicích hořel přístřešek bezdomovců, žena zemřela a muž byl zraněn

Do Pardubic k požáru za nákupní centrum vyjížděli ve středu 5. října v 1.33 hodin hasiči. Jednalo se o přístřešek bezdomovců (MTR), který se nacházel ...

Keltský skanzen v Nasavrkách plánuje další rozšiřování expozice

Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický navštívil v úterý odpoledne Keltský skanzen v Nasavrkách. Se zástupci spolku Boii, který celý projekt Země ...

Armáda ČR: Vojenští hasiči z Pardubic cvičili zásah u letecké nehody

11 hasičů od Správy letiště Pardubice a 24. základny dopravního letectva prošlo kurzem ve vedení zásahu u letecké nehody. Jedná se o certifikovaný kur ...

Muž se dobýval v Polabinách do garáže, ze msty chtěl poškodit vozidlo

PARDUBICKO - Příkoří, které se stalo kamarádovi, chtěl vyřešit po svém. Bohužel, později zjistil, že to nebyl dobrý nápad. Jedenačtyřicetiletý muž se ...Pátek 7.10.2022
Pardubický kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Partneři portálu | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2022 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.