PřeloučDnes.cz
PřeloučDnes.cz » Monitor zpráv » Z regionu » Pardubický deník - zprávy

Z regionu

Pardubický deník - zprávy Zdroj: Pardubický deník - zprávy |

V rybníku na okraji Pardubic uhynuly ryby. Hasiči musí zředit znečištěnou vodu

10. 6. 2023 | /FOTO/ Hasiči v sobotu ráno zasahovali v pardubické městské části Drozdice, kde v místním rybníku uhynuly ryby. Zpočátku bylo na hladině jen několik mrtvých zvířat, postupně jejich počet přibýval. Voda v rybníku je znečištěná, událost může mít souvislost s pátečním extrémním deštěm.

Žena upadla na ulici a zranila se na hlavě. Na pomoc přispěchali svědci události

10. 6. 2023 | Náhlá nevolnost přepadla sedmaosmdesátiletou ženu v Bělehradské ulici v Pardubicích. Třiaosmdesátiletá obyvatelka Dubiny zase zmateně bloudila ulicemi. Oběma se díky všímavosti ostatních lidí dostalo pomoci. 

Nový terminál B jde do zkušebního provozu. Kritika se objevila už před otevřením

10. 6. 2023 | V Pardubicích byl slavnostně otevřen nový terminál B pro meziměstskou dopravu. První autobusy k němu zamíří v neděli 11. června. Stavební práce trvaly zhruba rok a vyšly na 125 milionů korun. Někteří Pardubáci stavbu kritizují ještě před jejím spuštěním. Lidem chybí hlavně toalety nebo stín.

FOTO: Velká únava i opilost za volantem. Vojáci vyzkoušeli speciální brýle

9. 6. 2023 | Představte si brzké ráno. Celou noc jste řídili. Jak se asi cítíte? Oči se vám klíží a pociťujete extrémní únavu. Právě tuto situaci si mohli vyzkoušet řidiči profesionálové ze 14. pluku logistické podpory v Pardubicích.

Kontroly nákladních aut v Pardubicích dopadly katastrofálně. Většina neprošla

9. 6. 2023 | Drtivá většina nákladních aut zkontrolovaných v centru města přesáhla povolený hmotnostní limit. Rekordmanem bylo vozidlo, u něhož policisté navážili o 1360 kilogramů více, než bylo uvedeno v technickém průkazu.

Pardubická ordinace pro lidi bez domova má úspěch. Ročně ošetří 750 lidí

9. 6. 2023 | Pardubičtí bezdomovci chodí stále častěji k lékaři. Péči na úrovni praktického lékaře jim poskytuje speciální ordinace. Hlavním cílem ordinace je, podle radnice, včasné lékařské ošetření a předcházení dlouhodobé náročnější léčbě a případným hospitalizacím, projekt tak šetří i počty výjezdů zdravotnické záchranné služby a napomáhá ke snižování rizik spojených s přenosem infekčních chorob.

Zemřel významný pardubický architekt Miroslav Řepa. Bylo mu 93 let

8. 6. 2023 | Ve věku 93 let zemřel ve středu 7. června v podvečer, v kruhu svých nejbližších, uznávaný český architekt Miroslav Řepa. Smutnou zprávu potvrdila jeho dcera Sylvie. K celoživotním vášním tohoto mimořádného muže patřilo kromě jeho práce dobré jídlo, kvalitní francouzské víno, swingová muzika i třeba lyžařské terény v Alpách. 

V Pardubicích přibývá bezdomovců. Stále častěji to jsou lidé od 18 do 20 let

7. 6. 2023 | Problém bezdomovectví zasahuje do veřejného života, ať chceme, nebo nechceme. Pardubice v tomto ohledu nejsou žádnou výjimkou. Podle odhadů žije v Pardubicích téměř 400 lidí bez domova. Azylových domů ale využívají jen někteří, další mají po městě své „příbytky“. Tím, že jsou Pardubice na hlavní trati, městem jich projde ročně zhruba 500. Podle strážníků se na ulici častěji ocitají i mladí lidé.

Stavba obchvatu Pardubic postupuje. Vznikají přeložky i unikátní most

7. 6. 2023 | /VIDEO, FOTO/ Práce se stavbě severovýchodního obchvatu města pokračují podle Ředitelství silnic a dálnic dle plánu. Silničáři pracují na přeložkách inženýrských sítí. Mostaři pak pokládají základy pro 60 metrů vysoký zavěšený most.

Pardubáky čekají změny v dopravě: Nové názvy zastávek i autobusový terminál

7. 6. 2023 | Cestující pardubické hromadné dopravy čekají od víkendu změny. Stavba dlouho vyhlíženého terminálu pro regionální a dálkové spoje v Pardubicích je u konce. Od neděle 11. června budou cestující autobusové linkové dopravy už využívat nový Terminál B, který bude otevřen tento pátek.

Opustili nás. Poslední rozloučení v pardubickém krematoriu v tomto týdnu

7. 6. 2023 | Zveřejňujeme jména zesnulých, s nimiž se jejich blízcí rozloučili nebo rozloučí v týdnu od 5. do 11. června 2023 v pardubickém krematoriu. Zarmouceným rodinám a přátelům vyslovujeme upřímnou soustrast.  

Podezřelý se snažil zmizet na kole. Vzal to přes Bubeníkovy sady, nevyšlo to

7. 6. 2023 | Třiačtyřicetiletý muž měl připravenou historku o svém hezkém kole. Nakonec putoval na policii. 

Centrum Pardubic ožije. V pátek zahrají Mňága a Žďorp, Jakub Smolík či Maxíci

7. 6. 2023 | V pátek na krajských oslavách v Pardubicích vystoupí Mňága a Žďorp, Jakub Smolík, Maxíci a pardubická kapela enDee. Vstup na akci je zdarma. 

Oprava lávky přes Labe ve Chvaleticích byla dokončena. Vyšla na 20 milionů

7. 6. 2023 | Za téměř 20 milionů korun byla ve Chvaleticích dokončena oprava lávky přes řeku Labe. Na tu získalo město dotaci 17 milionů korun ze Státního fondu dopravní infrastruktury. Dalších 500 tisíc na projektovou dokumentaci a osvětlení přispěl Pardubický kraj, a proto se úterní akce zúčastnil také hejtman Martin Netolický.

Boj proti nejagresivnějšímu nádoru: Pardubický vědec už testuje svou metodu

7. 6. 2023 | Odhalení rakoviny slinivky břišní z kapky krve už je realitou. Pardubický vědec Michal Holčapek přináší naději pacientům s nejagresivnějším nádorovým onemocněním. Nová metoda, která se momentálně testuje, umožňuje detekovat nemoc již v raném stadiu pouze z krevních testů. Klinické ověřování bude probíhat po dobu tří let, během kterých laboratoří projdou tisíce vzorků.

Choltice čeká největší setkání dráteníků a drátenic. Loni stvořili rekordní dílo

6. 6. 2023 | Od pátku do neděle se v areálu zámku koná akce Drátenické Choltice. Budou k vidění ukázky tradičního i moderního drátování a mnoho dalšího. V pátek a v neděli je vstup zdarma. 

Nezletilé volavky opět uspěly. Alkohol jim v kraji prodala polovina obchodníků

6. 6. 2023 | Česká obchodní inspekce poslala mladistvé figuranty pro alkohol nebo cigarety, ve většině případů byli úspěšní. Elektronické cigarety, tabák i alkohol si v Hradci, Ústí nad Orlicí, Moravské Třebové nebo Hořicích a Trutnově, koupil i 15letý. Za porušení zákona obchodníkům hrozí pokuta až do výše 1 milionů korun.

Zážitky pro gurmány: Žabí stehýnka nebo chobotnice. Do Pardubic míří i Pohlreich

6. 6. 2023 | Víte, jak chutnají žabí stehýnka obalená v pancettě? Vyzkoušeli jste někdy grilovanou chobotnici s wasabi majonézou? Láká vás maso z krokodýla nebo zebry? Tohle všechno a mnohem víc gastronomických zážitků doveze do Pardubic letošní Prima Fresh festival. Akce se koná v pátek a v sobotu 9. a 10. června na pardubickém dostihovém závodišti.

Zanedbaní muži si dali sraz v Pardubicích? Rychle zamířili do rukou policistů

6. 6. 2023 | Mohlo by se zdát, že Pardubice se hemží lidmi v policejním pátrání. Strážníci během jednoho dne zadrželi hned tři takové muže.

VIDEO: Pernštýnská noc roztancovala centrum Pardubic folklórem

5. 6. 2023 | Už po třicáté prvé se v Pardubicích a Hradci Králové o víkendu konal folklórní festival. Otevřela jej tradiční Pernštýnská noc, která hudbou a tancem ovládla centrum města. Akce se zúčastnily folklórní soubory z celého Česka, ale i ze zahraničí. Festival přilákal do centra Pardubic tisíce lidí, na které čekaly koncerty a vystoupení folklórních skupin, jež předvedly to nejlepší ze svého umu. 

Zdroj: Pardubický deník - zprávy - pardubicky.denik.cz
14:13:22 | 10.06.2023Zpravodajství PřeloučDnes.cz

Maximální zážitek při hraní. Jaký vybrat či sestavit herní počítač?

Milujete hraní počítačových her a jako správní nadšenci toužíte po tom, abyste si i nejnovější tituly mohli zahrát v co nejvyšší kvalitě? Pak se neobejdete bez opravdu výkonného stroje. Poradíme vám, jak ...

Česká ekonomika balancuje na hraně, hrubý domácí produkt v 1. čtvrtletí stagnoval

Hrubý domácí produkt v 1. čtvrtletí stagnoval. Pokračoval reálný propad spotřeby domácností a nižší byla i tvorba zásob. Na druhé straně sílila zahran ...

Čtvrtina obyvatel Česka je závislá na tabáku, mladé častěji lákají alternativy

V populaci České republiky bylo v roce 2022 celkem 24,4 % kuřáků různých druhů tabákových výrobků. Významně přibývá uživatelů elektronických cigaret a ...

Polovina obchodníků na východě Čech prodala alkohol mladistvým

Česká obchodní inspekce Královéhradeckého a Pardubického kraje provedla v květnu mimořádnou kontrolní akci zaměřenou na prodej alkoholických nápojů a ...

Zabití člověkem je největší příčinou úhynu dravců a sov v Česku za poslední století

Čeští a slovenští ornitologové analyzovali data u 24 druhů dravců a sov v letech 1913-2017. Výsledky ukázaly, že mezi hlavní příčiny úhynu dravců v Če ...Sobota 10.6.2023
Pardubický kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


Nastavení cookies | GDPR | Přidat zprávu, PR článek | O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2023 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS InfoDnes