PřeloučDnes.cz
PřeloučDnes.cz » Monitor zpráv » Z regionu » Pardubický deník - zprávy

Z regionu

Pardubický deník - zprávy Zdroj: Pardubický deník - zprávy |

OBRAZEM: Přeložka státovky Časy - Holice od dálnice D35 se začíná rýsovat

27. 6. 2022 | Práce na nové části silnice I/36 mezi Časy a Holicemi na Pardubicku kolem Ředic odstartovaly. Přeložka o délce 3,4 kilometrů bude sloužit jako propojení D35 a stávající silnice I/35. Ředitelství silnic a dálnic nyní pracuje na skrývce ornice.

Drobné s sebou do kapsy. Lidé začnou znovu platit za bus. Nejede přitom 80 spojů

27. 6. 2022 | Po čtrnácti dnech trápení, neodjetých spojích a nedostatku informací přichází na začátku týdne mírné zlepšení. BusLine totiž v pondělí nevypraví „pouze“ osmdesát autobusových spojů. Cestující si navíc znovu musí připravit peněženky. Za jízdné začnou znovu platit, pokud tedy jejich autobus vůbec přijede.

Kartičky, dresy, puky... Pardubice hostily akci sběratelů sportovních suvenýrů

27. 6. 2022 | /FOTOGALERIE/ Suvenýry, autogramiáda, kartičky, dresy, puky i charitativní akce. To vše nabídla enteria arena, která hostila Czech EXPO- burzu sportovních karet a suvenýrů. Pro velké i malé sportovní fanoušky je tato unikátní akce příležitostí setkání s dalšími sběrateli, ale také s jejich oblíbenci a sportovními idoly. 

Jaké téma ovládne v Pardubicích komunální volby? Podívejte se, co si myslí lidé

27. 6. 2022 | /ANKETA/ Na sídlišti není kde zaparkovat. A ta doprava celkově… Vždyť jsou Pardubice kompletně ucpané! A chybějí zubaři. A jak to bude s novým zimákem? A ti bezdomovci na nádraží i v ulicích… Témata, která vás trápí. Co bude tím hlavním tématem zářijových komunálních voleb v Pardubicích? Co tady rozhodne volby? Vyrazili jsme do ulic města, abyste nám to řekli. 

Šedesát klubů, běh přes Labe i kultura. Špici oživí Sportovní park Pardubice

27. 6. 2022 | Ve velké sportoviště se v srpnu znovu promění pardubický park Na Špici. Už posedmé město chystá jednu z nejnavštěvovanějších letních akcí. Sportovní park letos Pardubáky rozhýbe závody, koncerty i novinkou v podobě běhu přes Labe.

Griloviště v pardubickém parku Pod Vinicí zničil vandal. Vyrval a spálil lavičky

26. 6. 2022 | Griloviště jsou místa, která by už z podstaty měla sloužit a dělat radost všem. Ne všichni tomu, zdá se, rozumí. Jedno takové místo v pardubickém parku Pod Vinicích padlo za oběť řádění rozdivočelého vandala.

Spalovna v Rybitví? AVE chce rozptýlit obavy lidí, ti ale dál podepisují petici

25. 6. 2022 | /VIZUALIZACE/ Firma AVE CZ, která má v plánu modernizaci spalovny nebezpečných odpadů v Rybitví, v nejbližších dnech předloží ministerstvu životního prostředí doplněnou dokumentaci EIA (posuzování vlivu na životní prostředí). O její schválení usiluje už několik let, aby mohla zařízení znovu zprovoznit. Společnost i nadále tvrdí, že neohrozí životní prostředí ani zdraví obyvatel. Počet odpůrců spalovny ale stále roste. Stojí proti ní představitelé kraje, měst, okolních obcí i ochránci životního p ...

I palačinky, zmrzka a další mňamky. Pardubický Burger Street Festival je tu

24. 6. 2022 | /FOTOGALERIE/ Festival o víkendu 24. až 26. června opanuje prostor přímo před Palácem Pardubice. Milovníkům burgrů se představí z celé republiky. Pořádnou nálož masa pak doplní sladké palačinky nebo zmrzlina. Někteří prodejci nabídnou i vegetariánské burgery nebo bezlepkové bulky.

Pardubičtí internisté dali výpověď z přesčasů. Kvůli náporu pacientů z Chrudimi

24. 6. 2022 | Personální krize v Chrudimské nemocnici má výrazný vliv i v Pardubicích. Začátkem letních prázdnin se uzavře lůžková část interního oddělení v Chrudimi a o tamní pacienty s nařízenou hospitalizací se budou muset postarat zdravotníci o devět kilometrů dál. To pro pardubické doktory a sestry znamená mnoho práce navíc, takže už několik lékařů podalo výpověď z pohotovostních služeb.

Vysokoškoláci z Univerzity Pardubice zazářili na akademických hrách

24. 6. 2022 | Celkem sedm cenných kovů a dvě akademické mistryně ČR. To je výsledek reprezentantů Univerzity Pardubice na letošních Českých akademických hrách. Pardubičtí studenti letos soutěžili v atletice, veslování, ve stolním tenisu, kuželkách, beach volejbale, florbalu a v plavání.

Meteorologové varují: Na Pardubicko a Chrudimsko se valí další silné bouřky

24. 6. 2022 | Chrudimsko se sotva vzpamatovalo z následků silných bouřek ze začátku tohoto týdne a už se valí další. Výstraha meteorologů platí od pátečního poledne až do do sobotní 10. hodiny a týká se jak Pardubicka, tak Chrudimska. 

Dukla sportovní? Nevzdáváme ji, říkají radní. Pardubicím na ni ale chybí peníze

24. 6. 2022 | /VIZUALIZACE/ Už je to šest let, co vedení Pardubic přišlo s velkolepou vizí na přestavbu místního vyžilého sportoviště na supermoderní areál. Dosud se nekoplo do země, přesto projekt s názvem Dukla sportovní zůstává podle pardubických radních prioritou číslo jedna. Radnice pokračuje s jeho přípravou, a to i navzdory růstu cen na stavebním trhu. Ačkoliv město nemá peníze, chce být připraveno na případné dotace ze strany státu i pomoc od soukromých investorů. Aktuální situace se stavebním materiá ...

Čtenáři Deníku v anketě v drtivé většině souhlasí s ponecháním sochy Rudoarmějce

23. 6. 2022 | /ANKETA/ Další pokus o přemístění sousoší skončil nezdarem. Je nesmysl ho spojovat s aktuální ruskou agresí, shodli se historici. Památník osvobození v Pardubicích, kterému místní neřeknou jinak než Rudoarmějec, tak zůstane na svém místě. A čtenáři Pardubického deníku si myslí totéž. V prvních 36 hodinách po spuštění naší ankety v ní hlasovalo bezmála pět stovek lidí, z toho 83 procent je pro ponechání sochy na svém místě.  ...

Na základních školách v kraji frčí "žvejk". Děti jedou na nikotinových sáčcích

23. 6. 2022 | Nikotinové sáčky, žvýkací tabák nebo taky kratom. Návykové látky se na Svitavsku objevují už mezi dětmi na prvním stupni základní školy. Sami školáci přiznávají, že je shánějí, aby vydrželi „pařit“ počítačové hry. Odborníci varují, že u dětí vzniká i na tabák velmi rychle závislost. Mnohonásobně rychleji než u dospělého člověka a má vliv na celý organismus.

Autobusové nádraží bude fungovat do té doby, než se postaví terminál B

23. 6. 2022 | /FOTOGALERIE/ Krajskému městu se podařilo vyřešit problém stávajícího autobusového nádraží, které je v dočasném užívání na soukromém pozemku. Pardubičtí zastupitelé se dohodli se společností Redstone House, která umožní provoz nádraží minimálně další rok. Do té doby by měl vedle vlakového nádraží vyrůst nový terminál B pro regionální dopravu. Poté na místě současného "autobusáku" investor postaví obchodní centrum a byty. Stávající nádraží tak budou moci lidé využívat minimálně do června 2023. ...

Pardubický směnný kurz: Jedna dávka pervitinu za jedenáct čokolád Milka

22. 6. 2022 | /VÁŽNĚ, NEVÁŽNĚ/ Zní to jak hloupý vtip, ale je to skutečnost. Pardubičtí strážníci dopadli v jednom místním obchodě zlodějíčka, který odsud pronesl 11 čokolád Milka, měl je poschovávané ve všech možných kapsách. Chtěl je pak prodat pod cenou, aby si vydělal na dávku pervitinu.  

BusLinu nechybí jen řidiči. Na některých místech se stále nerozjela infocentra

22. 6. 2022 | Pojede dnes autobus? Otázka, která se v posledním týdnu stala denní rutinou. Zodpovědět ji přitom není tak docela snadné. Informační centra z autobusových nádraží zmizela, v Lanškrouně by tak informace o neodjetých spojích měli poskytnout zaměstnanci zdejšího papírnictví, v Ústí nad Orlicí si lidé pro průkazku mají zajít do cestovní agentury. Tam jim ale zatím neřeknou a nevyřídí zhola nic.

Pardubický Rudoarmějec se stěhovat nebude. Zůstane tam, kde je, rozhodla radnice

21. 6. 2022 | /ANKETA/ Další pokus o přemístění sousoší skončil nezdarem. Je nesmysl ho spojovat s aktuální ruskou agresí, shodli se historici. Památník osvobození v Pardubicích, kterému místní neřeknou jinak než Rudoarmějec, tak zůstane na svém místě. Co si myslíte vy? Měl by se pomník přesunout, nebo dokonce schovat někam do skladu, nebo naopak nechat na svém místě? Hlasujte v naší anketě pod článkem nebo na facebooku Pardubického deníku. ...

Nové autobusy pardubické MHD nabídnou cestujícím rychlou Wi-Fi

21. 6. 2022 | Cestující v Pardubickém kraji od června přepravují nové moderní vozy s připojením k internetu. Třicet dva nových autobusů s Wi-Fi už jezdí na Přeloučsku a nabízí 4G LTE připojení. 

Bouře uzavřela parky a hřbitovy, u nádraží v Chrudimi strom zničil dvě auta

21. 6. 2022 | /FOTOGALERIE, VIDEO/ Teď už zbývá jen odklízet a počítat škody. Podvečerní pondělní bouře se prohnala částí Chrudimska a zanechala po sobě spoušť. Nejhorší situace nastala na Třemošnicku a Ronovsku a také v Rosicích nebo v okresním městě, kde živel ukázal svou sílu na převráceném návěsu kamionu u letiště. Zavřené jsou hřbitovy a parky, včetně těch zámeckých ve Slatiňanech a Heřmanově Městci. Podívejte se ve fotkách a v časosběrném videu natočeném z dronu. ...

Zdroj: Pardubický deník - zprávy - pardubicky.denik.cz
14:14:13 | 27.06.2022Zpravodajství PřeloučDnes.cz

Divočina v ulicích. Znáte ikonický městský model tenisek Adidas?

Každá bota má svůj příběh. O těch od značky Adidas to platí dvojnásob. Poznejte blíže zrod tenisek, které si zamiloval také Mick Jagger, Kate Moss či Michael Jackson. Řeč je o modelu Adidas Gazelle. Čím jsou tyto boty výjimečné a co posloužilo jako ...

Na Rychmburk i vlakem. Kraj chce nyní vylepšit zázemí pro přijíždějící cestující v okolí zastávky v Předhradí

Pardubický kraj před rokem uvolnil hrad Rychmburk nedaleko Skutče od sociálních pobytových služeb a postupně ho otevírá veřejnosti. Už v loňském roce ...

Sedmdesátá první Loutkářská Chrudim bude věnována 130. výročí narození Josefa Skupy

Loutková představení pro dětské i dospělé diváky, semináře, dílny pro veřejnost, příměstský loutkářský tábor i podvečerní koncerty nabízí letošní fest ...

Letošní Burger Street Festival veze do Pardubic víc jak tunu hovězího

Nabitý ročník hlásí letošní Burger Street Festival, který míří do Pardubic k obchodnímu centru Atrium Palác Pardubice. Od 24. do 26. června se milovní ...

Jako první si ocenění Regionální potravina převzali výrobci z Pardubického kraje

V rámci Dnů Pardubického kraje se odehrála slavnostní událost. Pro ocenění Regionální potravina si přišlo devět místních výrobců, kteří letos se svými ...Pondělí 27.6.2022
Pardubický kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Partneři portálu | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2022 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.