PřeloučDnes.cz
PřeloučDnes.cz » Monitor zpráv » Z regionu » Pardubický deník - zprávy

Z regionu

Pardubický deník - zprávy Zdroj: Pardubický deník - zprávy |

Na rande s uschlým narcisem. Zloději kradou květiny, na Dubině mizí i celé keře

16. 4. 2021 | Květiny nebo i celé keře i s kořeny teď na jaře nemizí jenom z městských a veřejných záhonů, ztrácí se také lidem ze zahrad, lidé kradou semena v zahradnictvích. „Jsme zvyklí, že nám to lidé postupně otrhají, že třeba kluk utrhne dívce květinu cestou na rande. Ale ještě se nám nestalo, aby nám to někdo vypíchl i s kořeny. Až letos,“ řekla pardubická důchodkyně, která si pěstuje záhon u plotu.

V kraji je téměř sto tisíc naočkovaných. Distribuce vakcín praktikům stále vázne

16. 4. 2021 | /SEZNAM OČKUJÍCÍCH PRAKTIKŮ/ Očkování v kraji lehce zrychluje. Zvyšuje se také dodávka vakcín do jednotlivých očkovacích center. Problémem ale stále zůstává dodávka vakcín praktikům. Kraj slibuje zlepšení. V článku přikládáme seznam očkujících lékařů v každém okrese Pardubického kraje.

Požadujeme návrat studentů od 26. dubna, vzkázali vládě rektoři

15. 4. 2021 | Na dnešním zasedání České konference rektorů (ČKR) na univerzitě v Pardubicích se zástupci vysokých škol jednohlasně shodli, že je nutné aspoň z části obnovit kontaktní výuku na VŠ od 26. dubna. Zejména pro studenty posledních ročníků a pro praktické vyučování. 

V MHD mohou cestující platit také In Kartou

15. 4. 2021 | Všechny autobusy i trolejbusy pardubické městské hromadné dopravy jsou od konce března vybaveny novým odbavovacím systém. Díky tomu mohou cestující k zaplacení jízdného využít například platební kartu. Od středy přibyla i další možnost.

Světový den hlasu. Specialisté nabízejí bezplatné vyšetření

15. 4. 2021 | Hlas je klíčovým prostředkem komunikace, proto je potřeba o něj pečovat. Nemocnice v Pardubickém kraji připomínají Světový den hlasu. Připadá na pátek 16. dubna.

Včelstva poškodila varroáza. Medu bude méně a podraží

15. 4. 2021 | Část včelařů přišla během loňského podzimu až o polovinu včelstev. Zahubila je varroáza a viry. Chovatelé z postižených regionů předpokládají, že medu bude méně a podraží. 

Stěhovat se nebudu, říká nájemník. Domu u nádraží už poněkolikáté hrozí demolice

15. 4. 2021 | /VIZUALIZACE/ Není v Česku snad bytový dům, který by za sebou měl spletitější příběh než ten na pardubickém náměstí Jana Pernera. Dům se měl totiž demolovat, nakonec zůstal zachován a přetvořil se na administrativní budovu. Poté do něj vedení města chtělo probourat průjezd, kudy by jezdily autobusy na nový terminál. Nyní ale opět uvažuje o tom, že by se dům zdemoloval celý.

Testy ve školách jsou fiasko a rozdělují společnost. Pozitivních je promile

14. 4. 2021 | V pondělí se část dětí v Pardubickém kraji vrátila zpět do školních lavic. Podmínkou bylo nově podstoupení antigenního testu. Výsledek? Dvacet tisíc testovaných, devět pozitivních. Obdobné výsledky vykazují také další regiony. Krajský radní za školství to pokládá za jasný vzkaz vládě: Testování ve školách nemá smysl, zatěžuje a rozděluje společnost.

Na pardubické univerzitě vyvinuli test chuti, který odhalí i koronavirus

14. 4. 2021 | Výzkumníci z Univerzity Pardubice vyvinuli test, který podle poruch chuti může pomoci odhalit různá onemocnění včetně koronaviru. Mezi vedlejší účinky tohoto onemocnění totiž patří částečná nebo úplná ztráta čichu a chuti.

Další poradenská činnost Prymuly. Holdingová skupina Akeso působí v Pardubicích

14. 4. 2021 | Bývalý ministr zdravotnictví má další poradenskou smlouvu. Tentokrát se jedná o holding Akeso, kam patří také Onkologické a radiologické centrum Multiscan v Pardubicích.

TÉMA: Chceme pro žáky šetrnější testování, volají ředitelé

14. 4. 2021 | Po dlouhém čekání se mohli žáci opět vrátit do školních lavic. Než si sedli na své místo, museli si však nechat udělat antigenní test na covid-19. Přestože školy testování zvládly, někteří ředitelé chtějí systém pozměnit. Stojí především o méně invazivní testy a možnost testovat děti doma.

Tour de Dubina tým Chlastana nedojel, hlásí strážníci. Finiš byl na záchytce

14. 4. 2021 | Velmi úsměvný obrázek se nabídl lidem na pardubické Dubině. Za bílého dne tady, hned vedle lavičky u chodníku, spal v trávě, u svého "zaparkovaného" kola, muž, který sem evidetně dorazil pod obraz boží. Ještě vtipněji událost okomentovali městští strážníci. 

Hejtman Netolický odvolal v reakci na dění v ČSSD svou kandidaturu do sněmovny

13. 4. 2021 | Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický dnes odpoledne zveřejnil na svém facebookovém profilu prohlášení, že nebude z posledního 19. místa na kandidátce ČSSD bojovat o post poslance. Chce se věnovat kraji, který se podle jeho slov bude muset poprat se ztíženou ekonomickou situací a taky hubenějším rozpočtem než v minulosti.

VIDEO: Chystáte se pro lítačku na MHD? Počítejte s hodinovými frontami

13. 4. 2021 | Plné ruce práce mají na zákaznickém centru Dopravního podniku města Pardubice v Pernerově ulici. Téměř všichni si v těchto dnech jdou vyzvednou nebo zažádat o novou Pardubickou kartu. Podle informací Deníku byla obdobná situace před vchodem už včera. Lidé za začátku fronty čekali přibližně hodinu, než se vůbec dostali alespoň dovnitř za dveře. 

Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel. Kapitola Pardubice

13. 4. 2021 | Jistý stařeček v Pardubicích jako by chtěl dnes v noci napsat pokračování známého románu Jonase Jonassona Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel. Od originálu knihy se jeho příběh liší jen v tom, že mu není 100, ale "pouze" 92, a v tom, že poté, co z okna v přízemí vylezl, ho vzápětí dostihla městská policie. 

Lidí bez práce nepřibývá. Antivirus zachraňuje firmy i zaměstnance

13. 4. 2021 | Dopady krize spojené s pandemií covidu se zatím v Pardubickém kraji příliš neprojevily. Nezaměstnaných ubývá, i když by se mohl čekat pravý opak. Úřady práce nabízejí tisíce volných míst. Ve složité situaci se ale ocitli zejména rodiče malých dětí. Jana ze Svitav hledá práci od minulého roku. Marně. A když konečně našla, přišlo opatření, které uzavřelo školy.

Otevřeno: lidé stojí před obchody fronty

13. 4. 2021 | Otevřít se má až za pět minut, už teď ale před papírnictvím v ulici Jana Palacha v Pardubicích čekají dva lidé. A brzy se přidává další člověk, který se nemohl otevření dočkat.

Nemocnice v kraji se připravují na nápor. Na odložené operace čekají tisíce lidí

13. 4. 2021 | Co mají společného Moravská Třebová, Litomyšl a Holice? V součtu mají tolik obyvatel, jako v Česku od začátku pandemie zemřelo lidí na covid-19. Těch už je takřka 28 tisíc. Nemoc však stála životy i těch, kteří se jí nenakazili, ale už se kvůli odloženým operacím nedočkali zákroku. Na neakutní péči čekají v Pardubickém kraji tisíce lidí. Někteří z nich se dočkají zákroku v příštích týdnech. Nemocnice totiž opět obnovují neakutní operace. ...

Lepší jedny boty na "krámě" než 15 párů poštou na zkoušku. Obchody otvírají!

11. 4. 2021 | /FOTOGALERIE/ Už druhý rok museli mít prodejci obuvi zavřeno v době, kdy obvykle prodávají nejvíc. V pondělí po tak dlouhé konečně přivítají první zákazníky. Ne přes okénko, ale doopravdy. Během uzavírky prodejny navíc zápasily s poštovným: Měly víc objednávek přes e-shopy, ale taky se jim boty častěji vracely. O víkendu tak v obchodech vrcholily přípravy na pondělní otevření.    

Špína, zápach, křik, zloba a infekce. Střípky z práce pardubických strážníků

11. 4. 2021 | Pardubičtí strážníci se na svém Facebooku podělili o otřesné podmínky, v nichž občas musí zasahovat. Nejsou přitom ani očkováni, pohybují se však často mezi lidmi, u nichž je riziko infekce zřejmé na sto honů. Místo poděkování si však často vyslouží jen spílání. 

Zdroj: Pardubický deník - zprávy - pardubicky.denik.cz
10:14:26 | 16.04.2021Zpravodajství PřeloučDnes.cz

Počet vyočkovaných vakcín v Pardubickém kraji se přibližuje stovce tisíc

Postup vakcinace na další týden projednala pracovní skupina pro očkování při Bezpečnostní radě Pardubického kraje. V 15. týdnu do regionu přišlo 14 040 dávek vakcíny od společnosti Pfizer a ve čtvrtek bude připraven výdej 700 dávek vakcíny Astra ...

Modernizace bývalého hypermarketu v Pardubicích stále pokračuje

Od uzavření prostor bývalého hypermarketu v ulici Palackého, které od podzimu 2019 spadají pod Atrium Palác Pardubice, uběhlo již přes rok a půl. Reko ...

Koronavirová nemocnost je u hasičů Pardubického kraje na nule. Většina z nich je proočkovaná

Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický jednal s ředitelem Hasičského záchranného sboru Pardubického kraje Alešem Černohorským a krajským starosto ...

Kraj připravil dopravní napojení z nadjezdu k Pardubické nemocnici

Pardubický kraj podle dohody s městem Pardubice připravuje dopravní napojení z nadjezdu v Kyjevské ulici k Pardubické nemocnici. Technické řešení, kte ...

Žáci nemusí sedět celý den u počítače. Co třeba vyjít ven, uklidit svět a pomoci tak Zemi?

Český svaz ochránců přírody svaz vyzývá k úklidu světa i svého okolí. Pro školy přichází aktuálně s nabídkou, která dostane žáky a studenty od lavic a ...Pátek 16.4.2021
Pardubický kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Partneři portálu | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2021 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.