PřeloučDnes.cz
PřeloučDnes.cz » Zpravodajství » Z regionu » Pardubický deník - zprávy

Z regionu

Pardubický deník - zprávy Zdroj: Pardubický deník - zprávy |

Přednášeli na téma péče o pacienta

19. 4. 2018 | Pardubice - Na Univerzitu Pardubice se ve středu sjeli odborníci z celé Evropy, aby se aktivně zapojili do mezinárodní konference nelékařských zdravotnických oborů s názvem „Kvalita a její perspektivy“.

Návštěvníci arény využijí nová parkovací místa

19. 4. 2018 | Pardubice – V centru Pardubic přibudou nová parkovací místa. Odstavnou plochu v ulici U Stadionu využijí především návštěvníci arény.

Pardubické letiště se uzavře na dva dny v květnu a na dva měsíce v říjnu

19. 4. 2018 | Pardubice - Dlouhá odstávka zanese cestující na jiná letiště. Civilní část pardubického letiště oznámila dvě chystaná přerušení provozu.

Palackého třída už by neměla být ostudou města

19. 4. 2018 | Pardubice – Když turista dorazí vlakem do Pardubic, zpravidla bývá nemile překvapen. Přivítá ho nádražní budova, která má to nejlepší za sebou. Dojem zachraňuje alespoň nově zrekonstruované přednádraží. Jenže na něj zase navazuje Palackého třída, která je rozbitá, plná nerovností a výmolů.

K zápisům v Pardubicích zamířily hendikepované děti

18. 4. 2018 | Pardubice - Zápisy do prvních tříd ve středu odpoledne začaly i v Základní škole a Praktická škole Svítání v Pardubicích, která se věnuje dětem a mladým lidem s hendikepem.

Odešel dirigent, který proslavil Pardubice. Vlastislav Novák

18. 4. 2018 | Pardubice - Smutná zpráva pro hudební svět. Ve věku 87 let jej navždy opustil Vlastislav Novák. Významný pardubický hudebník, dirigent a pedagog, zakladatel mezinárodně oceňovaného pardubického dětského souboru Iuventus cantans a mezinárodního pěveckého festivalu IFAS.

Jsou místa, kam strážníci chodí pro použité jehly najisto

18. 4. 2018 | Pardubicko - Odhozené použité stříkačky po narkomanech patří k tomu nejhoršímu možnému druhu nebezpečného odpadu, který se může válet po ulicích. Někde bohužel i běžně.

Muž vařil, hasiči vykopávali dveře

17. 4. 2018 | Pardubice - Nevyplatí se usnout při vaření. Muž, který se večer na pardubickém sídlišti Polabiny pokoušel na sporáku uvařit něco jako gulášovou polévku. Vyšel mu z toho ale spíš škvarek.

Ve středu začíná Dětská scéna, přehlídka mladých recitátorů

17. 4. 2018 | Pardubice – Ve středu začíná v sále Jana Kašpara v budově bývalé reálky na Komenského náměstí krajské kolo přehlídky dětských recitátorů Dětská scéna, které pořádá Krajská knihovna v Pardubicích ve spolupráci s Domem dětí a mládeže Beta.

O propojce přes Červeňák se bude jednat veřejně

17. 4. 2018 | Pardubice – Otázka vybudování propojky mezi pardubickou Višňovkou a Pardubičkami, která má vést přes bývalý vojenský prostor Červeňák, stále budí kontroverze. Záměr vedení města kritizuje část opozice, ale i aktivisté. Problematika se bude zítra projednávat veřejně.

Vyšetřili jsme školní zralost šesti set dětí a žádosti dál přibývají, říká Knoll

17. 4. 2018 | Pardubice – Pracovníci Pedagogicko-psychologické poradny (PPP) Pardubice vyšetřili od února již více než šest set dětí, u kterých posuzovali školní zralost. Podle ředitele PPP Pardubice Jiřího Knolla další žádosti o vyšetření přibývají každý den a možná se dostanou na číslo osm set, jako tomu bylo v loňském roce.

Specialisté na výbušniny se sjedou do Pardubic

17. 4. 2018 | Pardubice – Ve středu se krajské metropoli setkají odborníci na výbušniny z 34 zemí světa. Na Univerzitě Pardubice začíná třídenní mezinárodní seminář NTREM o nových terendech ve výzkumu energetických materiálů.

Hokejový klub se prodávat nebude. Zatím

17. 4. 2018 | Pardubice - Majoritní podíl v HC Dynamo Pardubice radnice v dohledné době prodávat nebude.

Pardubické předškoláky čekají zápisy. Jinde už mají splněno

17. 4. 2018 | Pardubice – Šestiletá Markétka ze Svitavska se moc těší do školy. „U zápisu byla šikovná a už se s kamarádkou i dohodla, že spolu budou sedět v lavici. K svátku dostane aktovku, kterou si sama vybere,“ řekla maminka budoucí školačky.

Seznámí se s dílem architekta Lisky

17. 4. 2018 | Pardubice - Přednáškový cyklus Počátky moderní architektury v Pardubicích, jejž připravilo Východočeské muzeum ke stému výročí Československa, v úterý v 18 hodin pokračuje na zámku třetím dílem nazvaným Oldřich Liska: Mezi Pardubicemi a Hradcem Králové.

O osmiletá gymnázia je zájem. Žáci podali téměř 1200 přihlášek

17. 4. 2018 | Pardubice – Nejen deváťáci, končící základní školu, ale i páťáci zažívají v těchto dnech perné chvilky. Ti, kteří si podali přihlášku na osmiletá gymnázia, musejí úspěšně složit přijímací zkoušky, a to z matematiky a českého jazyka.

Laguny kalu u Chvaletic nejsou jen špína, ale i mangan

17. 4. 2018 | Chvaletice - Mangan - kov, který se používá k výrobě ušlechtilé oceli, hliníku nebo barev, ale také pro skladování elektrické energie. A také kov, který zůstal v kalových lagunách u Chvaletic po těžbě pyritové rudy jako odpad.

V okresu je 15 tisíc volných míst. Nejvíce chybí dělníci

16. 4. 2018 | Pardubicko – Patnáct tisíc volných pracovních míst, tři tisíce uchazečů. Taková je situace na trhu práce v pardubickém okresu. Na jedno volné pracovní místo tak připadá 0,2 uchazeče.

Vítr odnáší půdu z polí. Chce to déšť, tvrdí zemědělci

16. 4. 2018 | Pardubicko - Pozdější nástup jara vykompenzovaly vysoké teploty. Zemědělci a ovocnáři proto nehlásí žádné zpoždění prací.

Oblast získá stamiliony z Evropské unie

16. 4. 2018 | Pardubice - Dalších téměř 400 milionů korun putuje do Hradecko-pardubické aglomerace z Evropské unie. Celkem sedmadvacet projektů z oblasti školství, dopravy, kultury a podnikání si rozdělí 385 milionů korun. Projekty schválil Řídící výbor Integrované územní investice (ITI).

Zdroj: Pardubický deník - zprávy - pardubicky.denik.cz
22:14:52 | 19.04.2018Boj s aterosklerózou zahajte už v raném věku, nejlépe pohybem a správnou stravou

Ateroskleróza je onemocnění postihující každého z nás. Liší se stupněm cévního postižení a rychlostí, kterou probíhá. Komplikace pokročilé aterosklerózy (infarkt myokardu nebo cévní mozková příhoda) jsou stále hlavní příčinou úmrtí v České ...

Hrdinové Looney Tunes v hlavní roli nové kampaně společnosti BILLA

18.04.2018 | Z regionu

Králík Bugs Bunny, kačer Duffy, kojot Wilda, Taz nebo známá dvojice Tweety a Sylvester se objeví na plážových osuškách, batohu, svačinovém boxu nebo m ...

Právě startuje třináctý ročník podnikatelských soutěží

17.04.2018 | Z regionu

Jste živnostník nebo podnikatel, který by se rád zviditelnil v regionálním měřítku a třeba i uspěl na celostátní úrovni? Otevírá se jedinečná možnost, ...Pátek 20.4.2018
Pardubický kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Google+ Sdílet na Twitteru


Copyright © 1/2009-2018 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.