PřeloučDnes.cz
PřeloučDnes.cz » Zpravodajství » Z regionu » Pardubický deník - zprávy

Z regionu

Pardubický deník - zprávy Zdroj: Pardubický deník - zprávy |

Na návštěvníky Retroměstečka čekají novinky

22. 9. 2018 | Pardubice - Páteční Plavení Labe bylo podle zvyklostí ochutnávkou a pozvánkou na víkendové Retroměstečko. Dvoudenní akce plná tradic, zábavy, s vývojem průmyslu, oborů a bezpečnosti státu oživí opuštěné kasárny na Zborovském náměstí.

Zahrádkáři a chovatelé se setkají ve Svinčanech

22. 9. 2018 | Svinčany - Chovatelská a zahrádkářská výstava Svinčany 2018 se uskuteční tuto sobotu a neděli. Těšit se můžete na drůbež, holuby, králíky, ptactvo, akvarijní ryby i ukázky zemědělských plodin a jejich využití.

Vedle Dubiny chtějí jezero

21. 9. 2018 | Pardubice - Nové jezero s písčitými plážemi by chtělo poblíž pardubického sídliště Dubina vybudovat uskupení Naše Pardubice, které kandiduje v říjnových komunálních volbách.

Zastupitelé odmítli odkup předražených pozemků pro terminál B

21. 9. 2018 | Pardubice - Vypadalo to na vzácnou shodu, i když u sporného bodu. Umístění terminálu B pro dálkové autobusy za nebytovým domem na náměstí Jana Pernera v Pardubicích pokaždé mezi zastupiteli vyvolává dlouhé debaty, část politiků by ho raději viděla na pozemcích u Hlaváčovy ulice u České pošty.

Hradečtí hasiči jsou mistry republiky ve vyprošťování u dopravních nehod

20. 9. 2018 | Chrudim - Co nejrychleji se dostat ke zraněným osobám, poskytnout jim předlékařskou pomoc a dodržet přitom přísná bezpečnostní pravidla. To jsou hlavní úkoly při vyprošťování u simulovaných dopravních nehod. Kdo je zvládá nejlíp? Hasiči z Hradce Králové!

Regulace barů ve Štrossově ulici se může prohloubit

20. 9. 2018 | Pardubice - Regulace provozní doby barů v „pardubické Stodolní“ - Štrossově ulici není dostatečná. Shodují se na tom místní obyvatelé, policie i politici. Lokalitu proto patrně čeká další omezení. Musí ho ale posvětit zastupitelstvo, které vzejde z říjnových voleb, i ministerstvo vnitra.

Pouť s kapelami Šlapeto, Mirai a UDG

20. 9. 2018 | Pardubice – Staročeská polabinská pouť se uskuteční v sobotu v parku Jiřího Srbka v Polabinách.

KOMENTÁŘ: Volby, které mnoho nezmění, ale kterým rozumíme

20. 9. 2018 | Chrudim -  Jak se v krajském městě žilo za poslední čtyři roky? Víc než na pardubických politicích to záleží na úhlu pohledu.

Dožínky v centru Pardubic lidem z města přiblíží život na vsi

20. 9. 2018 | Pardubice - Organizace Pardubického kraje představí tradice a řemesla na Krajských dožínkách 2018, které se uskuteční v neděli na Komenského a Pernštýnském náměstí a také na Zámku Pardubice.

Spojil oslaví výročí návsi i republiky

20. 9. 2018 | Spojil - V sobotu se konají Spojilské slavnosti. Slavit se bude tradiční posvícení, 10 let spojilské návsi a 100. výročí vzniku Československa.

Postavili terminály, hrozba spalovny však trvá

20. 9. 2018 | Pardubice - Ve vedení Pardubic za uplynulá volební období pravidelně docházelo ke změnám. Ani bývalá primátorka Štěpánka Fraňková (SPP) nedokázala před čtyřmi lety svůj mandát obhájit a skončila v opozici. Do primátorského křesla usedl lídr kandidátky ANO Martin Charvát. Hnutí vytvořilo koalici s ČSSD, TOP 09 a KPP.

Jak chutná Evropa, zjistíte již ve čtvrtek

19. 9. 2018 | Pardubice - Ochutnat, jaké chutě jsou denním chlebem obyvatel různých koutů Evropy, lze ve čtvrtek od 13 hodin před hlavním vchodem do Atria Paláce Pardubice na Masarykově náměstí.

Největší investice za uplynulé volební období šly do dopravy

19. 9. 2018 | Pardubicko – Z velkých investic si za poslední čtyři roky na Pardubicku podstatnou část peněz ukrojily dopravní stavby. Finance ale šly i do kultury, školství, sportu či sociální oblasti.

O duševních nemocech s peery

19. 9. 2018 | Pardubice - Týdny duševního zdraví, které probíhají od 10. září do 10. října, nabízejí ve čtvrtek v pardubickém Klubu 29 v ulici Svaté Anežky České besedu s peer konzultanty.

Dárci převzali Zlaté kříže

19. 9. 2018 | Pardubice - Kdo absolvuje na transfúzním oddělení 120 odběrů, tomu je udělen Zlatý kříž II. třídy. Celkem 39 dobrovolných dárců si převzalo toto ocenění v Sále Jana Kašpara na Krajském úřadě v Pardubicích. V úterý o tom informoval mluvčí Pardubického kraje Petr Šilar.

Po dešti přišly houbařské žně. Sucho ale stále trvá

18. 9. 2018 | Pardubický kraj - Trochu zapršelo a po celoprázdninovém houbařském půstu nastaly pravé žně. Zatím pouze na Vysočině. Na celkovém hydrologickém suchu však déšť příliš nezměnil.

V Pardubicích se sejdou učitelé matematiky z celé republiky

18. 9. 2018 | Pardubice – Celostátní setkání učitelů matematiky středních škol se koná od středy do pátku v klubu ABC v Pardubicích.

Zájem o technické obory se zvyšuje, pomáhají tomu také Technohrátky

18. 9. 2018 | Pardubický kraj – Projekt Technohrátky, který se snaží mezi žáky základních škol zpopularizovat technické obory a seznámit je s řemesly, připravil pro budoucí studenty další akci na Střední průmyslově škole stavební (SPŠS) Pardubice.

Chvaletice po volbách zažily rozkvět i přes dotační překážky

18. 9. 2018 | Chvaletice - Realistické cíle, které byly dodrženy. Ve Chvaleticích upylnulé volební období lze charakterizovat slovy stabilita a pokrok.

Osmdesátá léta v Československu. Vyprošťování z aut bylo v plenkách

18. 9. 2018 | Chrudim - Celostátní mistrovství Hasičského záchranného sboru ve vyprošťování u dopravních nehod se uskuteční ve čtvrtek v Chrudimi.

Zdroj: Pardubický deník - zprávy - pardubicky.denik.cz
10:14:20 | 22.09.2018Za dabing sbíral vavříny v Přelouči muzikál Mary Poppins

PŘELOUČ - Podzim je bohatý na významné akce, které Pardubický kraj zařadil do exkluzivního seznamu Tvář kraje a které každoročně mají krajskou podporu. Patří mezi ně i tradiční Ceny Františka Filipovského za dabing. Letos si hlavní trofeje v ...

Senioři Domova u fontány zažili indiánské léto

17.09.2018 | Z regionu

PŘELOUČ - Kdo do Domova u fontány 14. září zavítal, ten nelitoval. Konala se zde oblíbená zahradní slavnost, při které se senioři, jejich blízcí a vši ...

Dnes proběhne v České republice největší Hospodský kvíz. Soutěžit bude přes 3 000 lidí

17.09.2018 | Z regionu

Dnes od 19:00 se v 64 podnicích po celé zemi rozběhne speciál Hospodského kvízu věnovaný jen otázkám na kultovní seriál Přátelé. "Jde o největší kvízo ...Sobota 22.9.2018
Pardubický kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Google+ Sdílet na Twitteru


Copyright © 1/2009-2018 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.