PřeloučDnes.cz
PřeloučDnes.cz » Monitor zpráv » Z regionu » Pardubický deník - zprávy

Z regionu

Pardubický deník - zprávy Zdroj: Pardubický deník - zprávy |

Zaparkovat u pardubického vlakového nádraží? Je to boj pro silné povahy

19. 7. 2024 | Pardubické vlakové nádraží se honosí titulem železniční dopravní uzel. Ten silniční v okolí hlavního nádraží je ale hodně zauzlovaný. Doprava je tady předimenzovaná, jakákoli použitelná parkoviště jsou z říše snů. Tedy až na jedno, to přímo u výškové budovy, které má mít funkci K + R, z anglického „kiss and ride“, tedy polib a jeď. Tu však neplní a kvůli odstaveným autům a taxíkům ani plnit nemůže. A na zlepšení situace si Pardubáci počkají roky. ...

Přípravy na festival Hrady CZ pod Kunětickou horou vrcholí. Brzy to vypukne

19. 7. 2024 | Pod hradem Kunětická hora právě v tuto chvíli finišují přípravy na oblíbený hudební festival Hrady CZ. V prostorách na zelené louce pod hradem stojí již smontované dvě stage, na kterých od pátku do soboty 20. července vystoupí více jak 15 kapel a interpretů.

V Kladrubech vzniká nová jízdárna pro jezdeckou školu

19. 7. 2024 | Téměř padesát milionů korun bude stát nová jízdárna, která roste v Kladrubech nad Labem. Bude sloužit pro potřeby zdejší Střední školy chovu koní a jezdectví. Dokončená by měla být v příštím roce.

V rámci Sportovního parku pomůže charitativní běh devítileté dívce

19. 7. 2024 | V pardubickém Parku na Špici se bude od 3. do 11. srpna konat tradiční Sportovní park. Jeho součástí bude také charitativní běh na podporu devítileté Yulinky trpící vzácným genetickým onemocněním.

Dům charity v Dražkovicích bude po úpravách bezbariérový

18. 7. 2024 | Na konci srpna by měly skončit úpravy objektu pardubické Charity v Pardubicích. Ty by měly zajistit bezbariérové přístupy a vzniknout zde má také nová ambulance paliativní medicíny. Celkem vyjdou náklady město Pardubice na téměř 400 tisíc korun.

Na střechách budov Gymnázia Dašická se mají objevit fotovoltaické panely

18. 7. 2024 | Budovy Gymnázia Dašická se mají stát dalším místem, kde se objeví fotovoltaické panely. Jejich instalaci plánuje Pardubický kraj. Chce tím zvýšit energetickou soběstačnost subjektů, které zřizuje. Na projekt by měly být použité finance z Evropské unie.

Než ho koupili, vydělal kůň rekordní sumu. Nyní si užívá penzi pod Kuňkou

18. 7. 2024 | Otec Francouz, matka Japonka. Z Asie přes Irsko a hřebčín Napajedla zamířil prvotřídní kůň Pop Rock na statek do Němčic pod Kunětickou horou. Tam se na 30 hektarech o něj, a dalších 50 koní, stará rodina Vocáskových.

Opustili nás. Poslední rozloučení v pardubickém krematoriu v tomto týdnu

18. 7. 2024 | Zveřejňujeme jména zesnulých, s nimiž se jejich blízcí rozloučili nebo rozloučí v týdnu od 15. do 21. července v pardubickém krematoriu. Zarmouceným rodinám a přátelům vyslovujeme upřímnou soustrast.

Víly s rakovinou nafotily kalendář. Atena v Pardubicích boří tabu a pomáhá

17. 7. 2024 | Chtěla si nechat upravit prsa, jenže z vylepšení těla se nakonec stala nevyhnutelná operace. Aneta Kalinová z Pardubic zjistila, že má gen, který způsobuje rakovinu prsu. Po této zkušenosti se rozhodla pomáhat onkologickým pacientům a v Litomyšli založila spolek Atena. Jak jim konkrétně pomáhá, prozradila v rozhovoru pro Deník. 

Automatické mlýny budou hostit výjimečnou výstavu děl Alfonse Muchy

17. 7. 2024 | Dva měsíce bude k vidění v pardubických Automatických mlýnech výjimečná výstava děl Alfonse Muchy. Spojí totiž jeho díla, která jsou součástí sbírky v Chrudimi, s velkoformátovými plátny, která malíř vytvořil po vzniku slavné Slovanské epopeje. Součástí expozice budou také díla současných výtvarníků ovlivněných Muchovou tvorbou.

Pardubice drtí menší závodiště. Kolesa zvažují ukončit tradici cvalových dostihů

17. 7. 2024 | Budoucnost oblíbených cvalových dostihů v Kolesách u Kladrub nad Labem je nejistá. Majitelka areálu Pavlína Sůrová zvažuje ukončení 30leté tradice kvůli sporům o termíny s pardubickým závodištěm. Neshody s vedením Dostihového spolku a Jockey Clubu ČR ohrožují další konání závodů.

České dráhy budou díky Regiopanterům v Pardubickém kraji jezdit až do roku 2034

17. 7. 2024 | Národní dopravce České dráhy budou v Pardubickém kraji jezdit bez soutěže až do konce jízdního řádu 2033/34. Prodloužení smlouvy bez tendru je legální na základě velkých investic do nákupu a pořízení vozidel, se kterými původní kontrakt nepočítal. Jde především o přesun osmi elektrických jednotek 640.1 RegioPanter do Pardubického kraje. 

V Pardubicích už jsou v provozu nové moderní trolejbusy

17. 7. 2024 | Pardubický dopravní podnik získal koncem června deset nových moderních trolejbusů. Jejich výhodou je, že díky bateriím mohou obsluhovat i úseky linek, kam nevede elektrické napětí. Což je zejména pro prázdninový provoz velmi důležité, a tak je mohli obyvatele města už zaznamenat v provozu.

Gurmánský festival na zámku nabídne ochutnávku světových kuchyní

17. 7. 2024 | Festivalů zaměřených na jídlo a pití se v Pardubicích během léta odehraje hned několik. Ten nejbližší je naplánovaný na sobotu a svoje zázemí bude mít na pardubickém zámku. Dostal název Perštejnské hodování a nabídne jídlo i pití z celého světa.

Horka a bouřky trápí i divoká zvířata. Pomáhají pítka, krmivo i vyšší tráva

16. 7. 2024 | Letošní léto je specifické střídáním extrémního horka a bouřek. Toto proměnlivé počasí není příjemné pro lidi ani zvířata. V záchranných stanicích se proto zvyšují počty zraněných zvířat a dotazy na to, jak jim pomoci. Pomoc nejčastěji potřebují drobní ptáci, dravci anebo sovy. Často u nich totiž dochází k poraněním křídel nebo promočení, které jim znemožní vzlétnout.

Na Pardubicku se zabydlely obří černé včely. Jsou nebezpečné?

16. 7. 2024 | Nezvykle velké, sytě černé a hodně hlučné. Zajímavým zpestřením lákajícím k pozorování jsou v horkých letních dnech atraktivní drvodělky.

Blesk na Pardubicku zabil kobyly Patricii a Bernadetu, ošetřovatelky to přežily

16. 7. 2024 | Bouřky s hromy a blesky v minulém týdnu měly větší následky, než se dříve předpokládalo. Média sice zaznamenala zranění dvou dívek na výběhu u stájí v Časech na Pardubicku po kontaktu s elektrickým výbojem po úderu blesku. Ty zásah přežily. Nyní ale vyšlo najevo, že při úderu přišly o život dvě tamní kobyly.

Pod Kunětickou horu míří hvězdy. Přijedou Chinaski, Lucie i Daniel Landa

16. 7. 2024 | Hudební festival Hrady CZ se tento pátek a sobotu rozezní pod Kunětickou horou. Devatenáctý ročník láká na dvě velká pódia a největší české hvězdy. Areál pod Kuňkou rozezní Lucie, Daniel Landa, Chinaski, Mig 21, Jelen, Trautenberk, Horkýže Slíže, Visací zámek a mnozí další. V ceně sobotního lístku na festival je tradičně i vstup na hrad zdarma. 

Parní vlak propojí oba kraje. Pojede i po hlavním železničním koridoru

16. 7. 2024 | Letní jízdy parních vlaků Pardubickým krajem jsou od 29. června v plném proudu. V sobotu 20. července čeká na zájemce o železniční nostalgii mimořádná okružní jízda, která propojí nejen Pardubický a Královéhradecký kraj, ale také obě krajská města.

Záchranná stanice Lipec, která pomáhá poraněným zvířatům, projde rekonstrukcí

16. 7. 2024 | Záchranná stanice Lipec, která na Pardubicku od roku 2007 pomáhá poraněným zvířatům a opuštěným mláďatům k návratu zpět do přírody, potřebuje rekonstrukci svého zázemí. Stávající prostory už nesplňují podmínky uskladnění a přípravy krmení pro zvířata. Těch se ve stanici ročně objeví téměř pět set.Zpravodajství PřeloučDnes.cz

Jízdárna v Kladrubech nad Labem roste jako z vody

Jednou z významných krajských investic do oblasti školství je výstavba jízdárny v areálu Střední školy chovu koní a jezdectví v Kladrubech nad Labem. S aktuálním stavem prací se ve čtvrtek seznámil hejtman Pardubického kraje Martin Netolický. ...

Nehoda osobního vozidla ve Valech u Přelouče skončila tragicky

K nehodě do Valů u Přelouče vyjížděly v pondělí 8. července dopoledne základní složky IZS. Důvodem byla nehoda osobního vozu. ...

Hasiči Pardubického kraje mají za sebou již 159 výjezdů ohledně nebezpečného hmyzu

Je to opravdu denně, kdy lidé volají hasiče, aby jim doma nebo na chalupě zlikvidovali sršní nebo vosí hnízdo. Pokud ale nejde o veřejné prostranství ...

Ve východních Čechách zjistila ČOI ve více než polovině kontrol prodej alkoholu a tabákových výrobků mladistvým

Inspektoři České obchodní inspekce, regionální inspektorát Královéhradecký a Pardubický, uskutečnili v červnu v pěti kontrolních dnech mimořádnou kont ...

Burza filantropie pomůže v obtížné situaci mladým lidem k získání řidičského průkazu

Řídím, tedy jsem (lépe zaměstnatelný). To je název nejúspěšnějšího projektu první letošní Burzy filantropie, který má pomoct vybraným mladým klientům ...Sobota 20.7.2024
Pardubický kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na X


Nastavení cookies | GDPR | Přidat zprávu, PR článek | O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2024 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS InfoDnes