PřeloučDnes.cz
PřeloučDnes.cz » Monitor zpráv » Z regionu » Pardubický deník - zprávy

Z regionu

Pardubický deník - zprávy Zdroj: Pardubický deník - zprávy |

Adventní trhy v Pardubicích mají ceny téměř jako loni. Víme, kolik stojí svařák

6. 12. 2023 | Zahájení adventních trhů a rozsvěcení vánočního stromečku si v Pardubicích nenechaly ujít stovky lidí. Tradiční vánoční trhy na Pernštýnském náměstí otevřely už v sobotu 2. prosince.

Kraj bude příští rok hasičům dotovat hlavně opravy a stavby požárních zbrojnic

5. 12. 2023 | Krajská podpora dobrovolných hasičů se příští rok má více zaměřit na rekonstrukci a stavbu požárních zbrojnic.

Legendárním motorákům zvoní umíráček. Končí i na trati z Pardubic do Brodu

5. 12. 2023 | Proslulé, bezmála 50 let staré motorové vlaky řady 810, kterým nikdo neřekne jinak než „motorák“, končí. Na trati z Pardubic přes Chrudim do Havlíčkova Brodu budou už v nejbližších týdnech nahrazeny novými vlaky řady RegioFox. Ty začnou nahrazovat i modernější nástupce "osmsetdesítek" - Regionovy, jež budou přemístěny na jiné tratě.

Vánoce na pardubickém zámku budou sladké. Jarmark potěší děti i dospělé

5. 12. 2023 | Na pardubickém zámku se v sobotu koná akce Sladké Vánoce. Děti si mohou vyzkoušet výrobu ozdob či andílků a potěšit se divadelní pohádkou, na dospělé čekají stánky řemeslníků a prodejců.  

Beton vystřídaly rostlinky. Pardubice mají první školu se zelenou střechou

5. 12. 2023 | Pardubická Základní škola Erno Košťála získala neobvyklé prvenství. Je to první škola se zelenou střechou. Celkem tři budovy v areálu nyní mají vegetační střechu. Ty mají několik výhod, mezi hlavní patří, že mají snížit teplotu uvnitř tříd během horkých letních dnů.

Pardubické letiště představuje novinky: Nejdelší sezóna a nové destinace

5. 12. 2023 | Pardubické letiště příští rok otevře brány pro dovolené s rozšířenou nabídkou nových destinací a historicky nejdelší sezónou. V nadcházejícím létě se bude z východních Čech létat do 14 charterových destinací v 10 zemích světa. Otevření sezóny je plánováno již v dubnu, kdy první letadla vyrazí směrem k egyptské Hurghadě.

Sníh a zase sníh. Na Pardubicku se hasiči ani cestáři od víkendu nezastavili

4. 12. 2023 | /FOTO/ Víkend byl kvůli přívalu sněhu velmi náročný jak pro hasiče a záchranáře, tak pro silničáře. Právě cestáři najezdili jen po silnicích II. a III., tříd 61 tisíc kilometrů, státovky tedy nepočítaje. Sněžilo na celém území Pardubického kraje, kde napadlo 20 až 35 centimetrů mokrého sněhu. A hodně se bouralo. Taktéž hrozily pády stromů a hasiči preventivně odstraňovali rampouchy.

Bedřich Smetana na pardubické diskotéce? Štáb tu točí film s Pártlovou a Duškem

4. 12. 2023 | Do Pardubic opět zavítali filmaři. Štáb tu natáčel část celovečerního filmu o životě Bedřicha Smetany. Kdo by čekal, že herci obsadili Dům hudby, ten se zmýlil. Místo koncertní síně bude ve filmu hrát pardubická diskotéka Trinity club. Ve snímku se objeví Martina Pártlová, Jaroslav Dušek, Josef Láska nebo Ondřej Rychlý.

Víme, jak pojedou od neděle vlaky. Stáhněte si u nás nový jízdní řád

4. 12. 2023 | /JÍZDNÍ ŘÁDY KE STAŽENÍ/ V neděli 10. prosince 2023 začne na železnici platit nový jízdní řád. Rozsah regionální dopravy, kterou na základě smlouvy s Pardubickým krajem zajišťují České dráhy, vzroste zhruba o 3,7 %. Přinášíme kompletní informace o změnách a odkazy na jednotlivé jízdní řády podle tratí, ty najdete ke stažení ve formátu PDF ve spodní části článku.

VIDEO: Vánoční strom v Pardubicích celý září. Dostal jméno Vilém

4. 12. 2023 | Na Pernštýnském náměstí v Pardubicích byl 3. prosince slavnostně rozsvícen patnáctimetrový vánoční strom. Zavítaly sem tisíce návštěvníků, kteří si jako první vyslechli zveřejnění jména stromu. Na místě probíhal i vánoční jarmark, který potrvá až do 24. prosince.

U pardubické univerzity promítnou desítky přání. Vidět budou i ze silnice

4. 12. 2023 | Strom přání se ve středu rozsvítí v prostoru mezi aulou Arnošta z Pardubic a vysokoškolskými kolejemi. Kolemjdoucí sí budou moci přečíst desítky osobních přání studentů a zaměstnanců univerzity.

Opatovická elektrárna zdraží od ledna cenu tepla o 20 procent

3. 12. 2023 | Domácnosti na Pardubicku, Chrudimsku i Hradecku, které odebírají teplo z Elektrárny Opatovice, za vytápění v příštím roce zaplatí více. V letošním roce vyjde odběratele tepla od EOP jeden gigajoule na více než 627 korun, pro rok 2024 bude průměrná cena tepla činit 752 Kč/GJ. To je zdražení o pětinu.

Město rozhodlo. Podívejte se, jak bude vypadat nový most kapitána Bartoše

3. 12. 2023 | Most kpt. Bartoše, který spojuje hlavní nádraží a sídliště Polabiny, je v havarijním stavu a nejde už opravit. Město rozhodlo, že ho nahradí nový třípolový most. Město už zná jeho budoucí podobu. Hotovo by mělo být v roce 2027.

Adventní věnce, svíčky i prskavky. Hasiči připomínají, na co si dát pozor

2. 12. 2023 | Na neděli 3.prosince připadá začátek adventu, kdy lidé budou zapalovat první svíčku na svém adventním věnci. Loni došlo v Česku ke 1428 požárům. 15 lidí zemřelo a 141 bylo zraněno. Statistika v tomto případě hovoří jasně. Nejvíce požárů vzniklo v souvislosti s adventními věnci.

VIDEO: V reálce vystavovalo přes dvacet poskytovatelů sociálních služeb

2. 12. 2023 | V budově krajského úřadu se po tříleté pauze opět konala prodejní adventní výstava, která nabízela výrobky z tvorby klientů sociálních služeb Pardubického kraje. Výstava nabídla řadu vánočních dekorací, dárků a především přispěla k podpoře samotných klientů.

FOTO: Sundejte nohu z plynu, vzkazují hasiči. Vyjížděli už k 15 nehodám

2. 12. 2023 | Výstrahy meteorologů se potvrdily. V Pardubickém kraji od pátku hustě sněží, rozbředlý sníh navíc zůstává na silnici. Zima se hlásí o slovo i na silnicích. Srážky na silnicích, nárazy do svodidel, vozidla v příkopech, převrácené auto v řece - to je malý výčet posledních zásahů hasičů. Sundejte nohu z plynu, dodržujte větší rozestupy a předpokládejte odletující sníh a led z kamionů, vzkazují hasiči, kteří od pátečního odpoledne evidují 15 dopravních nehod po celém kraji. ...

Kauza Charvát: Pardubická radnice chce informace a nahlížet do policejních spisů

1. 12. 2023 | Korupční kauza, která minulý týden zasáhla do vyšších pater pardubické radnice, i nadále rezonuje politickými kuloáry i veřejným prostorem. Po policejní razii kriminalisté obvinili 19 lidí a dvě firmy podezřelé z manipulace s veřejnými zakázkami, které vyhlašoval pardubický magistrát a společnosti, jejichž zřizovatelem je město. Podle současného primátora mohlo jít o osobní selhání lidí, kteří zneužili příležitosti. Radnice se chce do případu zapojit. ...

Nové sypače sestavili žáci v Holicích a Ústí. Už ošetřují zasněžené cesty

1. 12. 2023 | Právě včas na začátek zimního období dostala Správa a údržba silnic Pardubického kraje dvojici nových tatrovek jako vánoční dárek. Tato speciálně přizpůsobená vozidla pro cestáře byla sestavena v rámci projektu „Tatra do škol“ ve spolupráci s automobilními školami v Holicích a Ústí nad Orlicí. Jejich studenti díky projektu získali jedinečnou příležitost prověřit své praktické dovednosti. Nové sypače už jezdí v okolí Hlinska a Lanškrouna. ...

Řidiči se dočkali. Most v Doubravicích se otevřel veškeré dopravě

1. 12. 2023 | Řidičům se v pátek 1. prosince otevřel klíčový most v Pardubicích Doubravicích. Úderem čtvrté hodiny ranní tak mohou řidiči mířící do Lázní Bohdaneč nebo Rybitví přejet po novém mostě, kde stavbaři pokládali finální vrstvu asfaltu a dokončili připojovací pruh.

Pardubická konzervatoř potřebuje nové nástroje. Měla by na ně dostat 15 milionů

1. 12. 2023 | Koncertní křídla, klavíry pro výuku, akordeony, kytary a další nástroje. Pardubická konzervatoř potřebuje obměnit své vybavení. Od kraje má na nákupy v příštím roce přislíbeno 15 milionů korun. Zpravodajství PřeloučDnes.cz

V Pardubickém kraji začne v neděli 10. prosince platit nový jízdní řád 2024

V neděli 10. prosince 2023 začne na železnici platit nový jízdní řád. Rozsah regionální dopravy, kterou na základě smlouvy s Pardubickým krajem zajišťují České dráhy, vzroste zhruba o 3,7 %. K hlavním novinkám bude patřit nasazení nových jednotek ...

Pěstounství je smysluplná cesta pro stále více lidí, Pardubický kraj se jim to snaží usnadnit

Uplynulý rok se nesl ve znamení rozsáhlé informační kampaně o náhradní rodinné péči, kam patří i ta pěstounská. A to jak v celorepublikovém měřítku, k ...

Do letošních Cyklopecek se zapojilo přes tisíc soutěžících. Lákaly je trasy i ceny v soutěži

PARDUBICKO - Tradiční cestovatelská soutěž Cyklopecky Východní Čechy už zná své vítěze. Na slavnostním vyhlášení výsledků 12. ročníku na konci listopa ...

Pět jednotek hasičů likvidovalo na Chrudimsku požár chaty

K požáru chaty v Seči, části Ústupky, vyjíždělo v neděli 26. listopadu ve večerních hodinách pět jednotek hasičů. Jednalo se o dřevěnou chatu, ke kter ...

Mimořádná dozorčí rada nemocnic projedná ve čtvrtek aktuální situaci v krajských nemocnicích. Situace začíná být vážná

Nepromyšlené a zbrklé změny v zákoníku práce, které přijal parlament v domnění, že dochází pouze ke sladění legislativy s evropskými požadavky, rozjel ...Středa 6.12.2023
Pardubický kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


Nastavení cookies | GDPR | Přidat zprávu, PR článek | O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2023 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS InfoDnes