PřeloučDnes.cz
PřeloučDnes.cz » Monitor zpráv » Z regionu

Aktuálně z regionu | Přelouč, Chvaletice a Pardubický kraj

Z Pardubic o víkendu odstartuje Běh naděje. Připomene tragické osudy Židů

30. 11. 2022 | Běh naděje, který odstartuje na pardubickém nádraží, připomene tragické události prosince roku 1942. Spolek Rozběháme Luži tentokrát zamíří z Pardubic do Slatiňan.

Lékařská pohotovost v Pardubicích funguje jen částečně. Kraj ale problém nevidí

30. 11. 2022 | Pacienti, kterým se udělá špatně, když má jejich praktický lékař zavřeno, to mají v Pardubicích téměř padesát na padesát. Někdy lékařská pohotovost pro dospělé funguje, jindy nikoli. V listopadu na zavřené dveře pohotovosti lidé narazili i šest dní po sobě. Město proto zvažuje, zda lékařům nepřispěje na výplaty.

Pardubický zámek láká na více než na Sladké Vánoce. Bude jarmark i pohádky

29. 11. 2022 | /FOTO/ Zámek Pardubice se těší na tradiční dobroty, tvořivé dílny pro velké i malé návštěvníky. Pro ty nejmenší budou pohádky. Tradiční akce Východočeského muzea v Pardubicích zaplní v sobotu 3. prosince od 10 do 17 hodin zámecké nádvoří, Kaňkův, přednáškový a společenský sál. Pro každého tu bude něco.

Univerzita ve středu rozsvítí speciální vánoční strom. Promítnou se osobní přání

29. 11. 2022 | Strom přání opět ozdobí kampus Univerzity Pardubice. U slavnostně nasvíceného stromu se během adventu i Vánoc promítají přání. Strom se rozzáří ve středu 30. listopadu.

Konečně. Severovýchodní obchvat Pardubic se začne stavět ještě letos

29. 11. 2022 | /VIZUALIZACE/ To, že se má začít stavět severovýchodní obchvat, Pardubáci slyšeli už několikrát. Silničáři ho měli naposledy začít budovat už minulý rok, kvůli komplikacím s výběrovým řízením na zhotovitele se datum posunulo na jaro, později až na podzim. Nyní se konečně „pohnuly ledy“. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) podepsalo smlouvu se sdružením firem Hochtief, Doprastav a Silnice Čáslav, které budou mít stavbu na starosti.  ...

Zdroj: pardubicky.denik.cz | Další zprávy »
04:13:06 | 01.12.2022

Bude ve Velinách vyzvánět František? Obec bojuje za nový zvon

Bude ve Velinách vyzvánět František? Obec bojuje za nový zvon

17. 10. 2022 | V obci Veliny nedaleko Holic najdete malebný barokní areál roubeného kostela sv. Mikuláše se zvonicí a márnicí z poloviny 18. století, který rozhodně stojí za návštěvu. Kdysi tu bývaly i čtyři zvony ze 16. století. Po obou světových válkách zbyly jen dva, a to se místní rozhodli změnit. V roce 2015 nechala obec vyrobit menší zvon sv. Mikuláše, nyní má v plánu obnovit i ten větší.

Green Deal? Šlápnout na brzdu, odložit, přehodnotit, říká nezávislý krajský radní pro zemědělství Mirek Krčil

Green Deal? Šlápnout na brzdu, odložit, přehodnotit, říká nezávislý krajský radní pro zemědělství Mirek Krčil

5. 9. 2022 | V rámci Pardubického kraje jsou žně již na samém konci. Zbývají poslední hektary, z kterých je potřeba dostat úrodu pod střechu. Radní Pardubického kraje pro venkov, životní prostředí a zemědělství Miroslav Krčil v srpnu navštívil několik zemědělských podniků, aby se přímo na místě informoval, jak žňové práce probíhají.

Letní jízdy parních vlaků na Pardubicku frčí. Ta poslední je vyprodaná už měsíc před termínem

Letní jízdy parních vlaků na Pardubicku frčí. Ta poslední je vyprodaná už měsíc před termínem

15. 8. 2022 | Ačkoliv prázdniny ještě zdaleka neskončily, některé akce k ukončení letošní letní sezóny jsou už vyprodané. Třeba speciální jízda parním vlakem 3. září na trase z Ústí nad Orlicí do polské Slezské Javořiny. Zoufat ale nemusíte. Pro zájemce o parní jízdy zbývají do konce léta ještě tři jízdy na trase Dolní Lipka – Ústí nad Orlicí – Hanušovice. Ty se uskuteční vždy v sobotu 20. a 27. srpna. Jízdenky na tuto trasu není možné rezervovat předem a lze je zakoupit pouze v hotovosti přímo ve voze. ...

Luděk Ševčík: Pronajal si objekt jako sklad. A ihned si do něj navezl Romy ze Slovenska. Vaše dopisy

Luděk Ševčík: Pronajal si objekt jako sklad. A ihned si do něj navezl Romy ze Slovenska. Vaše dopisy

19. 7. 2022 | Romská problematika řešená už třicet let neustále stejnými metodami a s neustále stejnými výsledky. Problém je vždycky na straně většinové společnosti, nikoliv v té menšinové. A přesně takový problém se teď vyskytl v jedné obci, kterou začaly obletovat neziskovky i se svými požadavky. O věci se rozepsal Luděk Ševčík. A není to veselé čtení.

Zmatky a vynechané spoje. Kvůli změně dopravce nevyjely stovky autobusů. Máme ale užitečný odkaz

Zmatky a vynechané spoje. Kvůli změně dopravce nevyjely stovky autobusů. Máme ale užitečný odkaz

17. 7. 2022 | Změna jízdních řádů od 12. června přinesla v Pardubickém kraji nejen výměnu autobusových dopravců, ale hlavně pořádnou dávku zmatků. Jednou z nových společností je i BusLine, který nahradil ICOM Transport. Kvůli nedostatku řidičů ale v kraji v červnu nejezdila řada spojů, a lidé tak na autobusy často čekali marně. Nyní už se situace postupně lepší.

Zdroj: krajskelisty.cz/pardubicky-kraj/ | Další zprávy »
04:13:09 | 01.12.2022

Vánoce s rolničkou v kempu

28. 11. 2022 | V úterý 6. prosince 2022 od 15.30 h. vystoupí v restauraci Autokempu Buňkov hudební divadlo Trsátko s představením Vánoce s rolničkou. Zajištěno bude i občerstvení.

Cestovatelská přednáška o Kypru

27. 11. 2022 | V úterý 13. prosince 2022 od 17 hodin bude v knihovně Břehy Veronika Závodská přednášet o Kypru. Pozornost bude zaměřena více na severní tureckou část, ale posluchači se určitě doví základní informace o celém ostrově, např. i o dlouholetém konfliktu severní a jižní části ostrova. Bude připraveno i drobné občerstvení.

Předvánoční čtenářská dílna

27. 11. 2022 | Ve středu 7. prosince 2022 od 15.45 h. se pravidelná čtenářská dílna v knihovně ponese v duchu předvánoční atmosféry. Zahájena bude koncertem žáků ZUŠ Přelouč.

Čertovský oheň, stezka a mikulášská nadílka

24. 11. 2022 | V sobotu 3. prosince 2022 bude na hřišti ve Břehách probíhat tradiční pálení čertovského ohně. Zároveň od 17 hodin bude pro děti připravena i čertovská stezka s mikulášskou nadílkou.

Předvánoční romantický večer v knihovně

24. 11. 2022 | V pátek 2. prosince 2022 proběhne v knihovně ve Břehách předvánoční romantický filmový večer pro maminky. Bude zajištěno i občerstvení.

Zdroj: brehy.eu | Další zprávy »
04:13:08 | 01.12.2022

Čtvrtek 1.12.2022
Pardubický kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


Copyright © 1/2009-2022 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.