PřeloučDnes.cz
PřeloučDnes.cz » Zpravodajství » Zprávy

Burza filantropie pomůže v obtížné situaci mladým lidem k získání řidičského průkazu

08.07.2024
Řídím, tedy jsem (lépe zaměstnatelný). To je název nejúspěšnějšího projektu první letošní Burzy filantropie, který má pomoct vybraným mladým klientům pardubického Salesiánského klubu mládeže CENTRUM DON BOSCO získat řidičský průkaz.
Ilustrační snímek | Foto: Ministerstvo dopravy

Řidičský průkaz může dát šanci na lépe placené zaměstnání


"Mladí lidé, kteří vyrůstají v dětských domovech, si z raného dětství nesou řadu traumat. Jejich startovní pozice při budování pevných bodů v životě není úplně jednoduchá. Náš projekt by chtěl pomoci mladým klientům, kteří vyrostli mimo zázemí vlastní rodiny a nacházejí se v tíživé finanční situaci. Rádi bychom je motivovali k získání řidičského průkazu, který jim zvýší kvalifikaci a dá šanci na lépe placené zaměstnání," nastínil hlavní záměr projektu předseda Salesiánského klubu mládeže CENTRUM DON BOSCO Aleš Kalina.

Projekt by měl klientům uhradit 90 procent poplatku za autoškolu


"Řidičský průkaz stojí v Pardubickém kraji okolo 20 tisíc korun. To je z pohledu našich mladých klientů nedostupná položka. Dostávají se tak do bludného kruhu. Když nemají řidičák, nedosáhnou na lépe placenou práci, a tím pádem neseženou ani peníze na řidičák," sdělila fundraiserka Salesiánského klubu mládeže CENTRUM DON BOSCO Marie Benáková. "Proto bychom jim rádi uhradili 90 procent poplatku za autoškolu. Zároveň však od nich požadujeme spoluúčast 10 procent, tedy 2 tisíce korun," zdůraznila Marie Benáková.

Od donátorů získali výrazně víc peněz, než sami žádali


Projekt Řídím, tedy jsem (lépe zaměstnatelný) žádal na letošní premiérové Burze filantropie o finanční podporu ve výši 61 500 korun. Ve finále však obdržel od donátorů dokonce 93 tisíc korun! "Bylo to pro nás příjemné překvapení. Jsme za to moc rádi. Původně jsme plánovali, že bychom do tohoto projektu zapojili tři klienty. Teď to vypadá, že bychom ho mohli rozšířit. Nejen my, ale i klienti z toho určitě budou mít velkou radost," nechal se slyšet Aleš Kalina.

Projekt podpořil na Burze filantropie také Pardubický kraj


Na Burze filantropie projekt podpořil také Pardubický kraj. "Jde o krásný příklad smysluplného projektu, který si klade za cíl pomáhat těm, co měli ztížený start do života. Oceňuji také to, že mladého člověka v nelehké životní situaci může tato podpora motivovat a nasměrovat ho v jeho cestě za lepší budoucností," sdělil radní Pardubického kraje za sociální péči a neziskový sektor Pavel Šotola.

"Jsem rád, že tento bohulibý záměr podpořili i ostatní donátoři a dali najevo, že takové projekty stojí za to uvádět do života. Líbilo se mi, jak několik donátorů spontánně nabízelo pomoc a hledalo cesty, jak tento projekt rozšířit na větší počet klientů, než bylo původně v plánu. To mě naplňuje optimismem, že když je dobrá vůle, tak lze dělat velké věci," prohlásil Pavel Šotola na adresu nejúspěšnějšího záměru letošní premiérové Burzy filantropie.

Její úvodní část, která se konala v Obecním domě ve Starém Hradišti, překonala všechny dosavadní rekordy. Na unikátní akci, jež propojuje neziskové organizace s podnikatelským, firemním a veřejným sektorem, bylo mezi prospěšné projekty z Pardubicka rozděleno celkem 912 tisíc korun!

Burza filantropie už podpořila přes 500 projektů za více než 20 milionů korun.


"V takový výsledek jsme ani nedoufali. Donátoři byli neskuteční a věříme, že i neziskovky byly stejně jako my nadšené z toho, kolik získaly prostředků," poznamenala Jana Machová, garantka a fundraiserka Burzy filantropie a současně ředitelka Koalice nevládek Pardubicka, která tuto výjimečnou akci pořádá od roku 2011 společně s Pardubickým krajem.

Z Burzy filantropie se postupně stal fenomén. "V Pardubickém kraji bylo za celou historii tohoto unikátního počinu podpořeno více než 500 projektů v částce přesahující 20 milionů korun. To je v dnešní době skoro až zázrak. Všem, kteří se o něj přičinili, patří můj velký a upřímný dík," dodal Pavel Šotola.

Zdroj: Pardubický kraj
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na X

Další články z rubriky Zprávy

Ve východních Čechách zjistila ČOI ve více než polovině kontrol prodej alkoholu a tabákových výrobků mladistvým

Inspektoři České obchodní inspekce, regionální inspektorát Královéhradecký a Pardubický, uskutečnili v červnu v pěti kontrolních dnech mimořádnou kontrolní akci se zaměřením na prodej alkoholických nápojů a tabákových výrobků mladistvým osobám. ...

České dráhy nasadí v Pardubickém kraji dalších osm jednotek RegioPanter

České dráhy nasadí v kraji dalších osm jednotek "RegioPanter", které cestující už znají z tratě 031, kde zajišťují provoz mezi Pardubicemi, Hradcem Kr ...

Domov u fontány v Přelouči slavil 60 let od svého vzniku s novými vizemi

Pardubický kraj zřizuje pouze jediný domov pro seniory, a to Domov u fontány v Přelouči, který se specializuje na péči o klienty s různými typy demenc ...

Na pardubické univerzitě se bude soutěžit o titul krále chemiků

Fakulta chemicko-technologická Univerzity Pardubice bude tento týden hostit chemické talenty. Celostátního finále soutěže Hledáme nejlepšího Mladého c ...

Pardubice a Hradec Králové hlásí další společné dokončené projekty

Pardubice tento týden přivítaly na dalším jednání klíčové partnery aglomerace. Program byl po čtvrt roce opět nabitý - projekty z oblasti dopravy, živ ...

Pondělí 15.7.2024
Pardubický kraj
Další regiony »


Nastavení cookies | GDPR | O nás, kontakty | Přidat firmu | O regionu | Nabídka našich služeb | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2024 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS InfoDnes