PřeloučDnes.cz
PřeloučDnes.cz » Zpravodajství » Z regionu » Krajské listy - Zprávy z Pardubického kraje

Z regionu

Krajské listy - Zprávy z Pardubického kraje Zdroj: Krajské listy - Zprávy z Pardubického kraje |

Vážná hudba a basketbal? V Pardubicích dokázali, že to jde dohromady. A to již počtvrté, na charitu

17. 2. 2018 | Minulý víkend proběhl zatím nejúspěšnější ročník projektu Hrajeme spolu za Pardubice, tentokrát již s pořadovým číslem IV. Během odpoledního programu vyslechli diváci koncert Komorní filharmonie Pardubice a zpěvačky Dashy a poté mohli zhlédnout utkání nejvyšší české basketbalové ligy mezi týmy BK JIP Pardubice a BK Olomoucko.

Dotace na vesnický obchod, střet zájmů a oprava gotické tvrze. Martin Netolický vyrazil na Chvaleticko a nabídl řešení problémů

15. 2. 2018 | Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický navštívil v úterý region Chvaleticka. První zastávkou hejtmanské cesty byla obec Svojšice nedaleko Chvaletic. Obec mimo jiné získává od kraje příspěvek na provoz malých a pojízdných prodejen či další dotace včetně podpory dobrovolných hasičů. Hejtman se starostou hovořil také o problematice zákona o střetu zájmů či rekonstrukci gotické tvrze.

Na Valentýna darovat krev? Láska protékala pardubickou nemocnicí. Přišlo osm nových dárců

13. 2. 2018 | Na transfuzním oddělení Pardubické nemocnice se v průběhu dnešního dopoledne uskutečnila první část Valentýnských odběrů krve. Tradiční akce se koná již posedmé u příležitosti svátku sv. Valentýna a jejím prvořadým cílem je nábor nových dárců nejcennější životní tekutiny. Dnes se na odběrových lůžkách vystřídalo celkem 71 dárců, z toho osm z nich si prožilo svoji premiéru.

Pojem transparentnost se nemůže rovnat šikaně, řekl Netolický a vyrazil bojovat za změnu do parlamentu

10. 2. 2018 | V prostorách Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky se v pátek odpoledne uskutečnila tisková konference na téma změny zákona o střetu zájmů, kterou uspořádalo Sdružení místních samospráv ČR (SMS ČR). Cílem novelizace má být zmírnění dopadů tohoto zákona na komunální politiky.

Pardubičtí vězni pomáhají. Kraj plánuje výstavu obrazů odsouzených

9. 2. 2018 | Spolupráce Pardubického kraje a Věznice Pardubice? Na první pohled se může tato myšlenka jevit jako stěží představitelná, avšak již dnes jsou vidět první výsledky. O další možné spolupráci hovořil v úterý hejtman Martin Netolický s ředitelem věznice Josefem Pšeničkou. V rámci terapeutických dílen vězni vyrábějí mimo jiné také plyšové hračky, které posloužili jako dárek na nedávno ukončené dětské olympiádě, která se konala právě v Pardubickém kraji. ...

Hrdiny Pardubického kraje najdete ve Svítání, podle Nadace České spořitelny, která rozdala své každoroční ceny Floccus

8. 2. 2018 | Největší bankovní nadace u nás už počtvrté za sebou rozdávala Ceny Floccus, kterými vyzdvihuje jednotlivce a neziskové organizace, kteří se nebojí měnit společnost k lepšímu. Nadace České spořitelny oceňuje právě ty, kteří se snaží zajistit důstojné stáří, kvalitní péči pro lidi s mentálním postižením a efektivní prevenci a léčbu drogové závislosti.

Adámek chtěl být prostě první, tak se narodil předčasně. První miminko roku 2018 Pardubicka je doma

4. 2. 2018 | Na tradiční návštěvu za prvními miminky Pardubického kraje po jejich zabydlení doma se v těchto dnech vydal radní pro zdravotnictví Ladislav Valtr. Nejprve zavítal do Nekoře nedaleko Žamberka za rodinou Mikyskových.

Legendární hodinky PRIM už nám odměřují přesný čas téměř 70 let. Přežijí další dekádu? Podle hejtmana Netolického určitě

2. 2. 2018 | V Novém Městě nad Metují pokračuje tradice legendárních českých hodinek PRIM, které znají generace lidí nejen v České republice. Společnost v současné doby patří do koncernu Czechoslovak group, který zahrnuje mimo jiné další tradiční české značky AVIA a TATRA. S výrobou a fungováním společnosti se v úterý seznámil hejtman Pardubického kraje Martin Netolický.

Bylo to složité období, přiznává Pavel Šotola, když se stočí řeč na zvyšování platů v sociálních službách vloni

1. 2. 2018 | Po loňském roce, který byl velmi náročný a zároveň přelomový ve financování sociálních služeb v České republice, byla letos Pardubickému kraji přiznána dotace ve výši přes 769 milionů korun. To je o 185 milionů korun více než kolik kraj obdržel na financování sociálních služeb pro rok 2017.

Město Vysoké Mýto je kandidát na titul Historické město roku 2017; kraj v soutěži bodoval již třikrát

29. 1. 2018 | Do soutěže o titul Historické město roku 2017 bylo za Pardubický kraj nominováno Vysoké Mýto. Tento titul je od roku 1994 udělován za nejlepší přípravu a realizaci v rámci Programu regenerace městských památkových rezervací a městských památkových zón. Vítěz celostátního kola pak bude slavnostně vyhlášen u příležitosti Mezinárodního dne památek a historických sídel v dubnu 2018.

Lavina na Dolní Moravě zavalila dva lidi. Naštěstí se jednalo o cvičení koordinace záchranných složek

27. 1. 2018 | V průběhu středy se v oblasti Králického Sněžníku uskutečnilo cvičení „Záchrana 2018“. Pořádková jednotka Krajského ředitelství policie Pardubického kraje cvičila společně s horskou službou, profesionálními a dobrovolnými hasiči a zdravotnickou záchrannou službou ve složitém terénu s metrovou sněhovou pokrývkou.

Všímálek pomůže obyvatelům Chrudimi ohlašovat závady. Princip mobilní aplikace je jednoduchý

24. 1. 2018 | Poničený městský mobiliář, výtluk na silnici, nefungující lampa nebo černá skládka. To je jen krátký výčet problémů či závad, které v Chrudimi budou moct od počátku března všímaví občané hlásit s pomocí nové mobilní aplikace. Také proto dostala příznačný název Všímálek. Ochuzeni o možnost nahlásit závadu nebudou ani lidé, kteří chytrý telefon nevlastní. Pro ně je připraven webový formulář.

Pardubicko hledá možnosti, jak si udržet mladé lidi, aby jim neutíkali ´za lepším´ do jiných krajů nebo do zahraničí

22. 1. 2018 | V tomto volebním období se krajská samospráva zavázala klást větší důraz na rodinnou politiku. A aby nezůstalo jen u slov, kraj se v loňském roce připojil k projektu Ministerstva práce a sociálních věcí s názvem Koordinace opatření na podporu sladění pracovního a rodinného života na úrovni krajů a vytvořil takzvanou Platformu rodinné politiky. Jejím výstupem by do roku 2019 měla být krajská koncepce rodinné politiky. ...

Nejlepší rok v historii. Východočeské muzeum a Zámek Pardubice navštívilo 136 tisíc lidí a v plánu je rekord překonat

20. 1. 2018 | Východočeské muzeum v Pardubicích a Zámek Pardubice v loňském roce přivítaly více než 136 tisíc návštěvníků. Výstavy a bohatý program přitáhly o 26 tisíc lidí více než v roce 2016. Je to zatím vůbec nejvyšší návštěvnost, kterou muzeum zaznamenalo.

Na brněnském veletrhu cestovního ruchu zazářilo pardubické srdce z perníku. Křtilo se, slavilo a lákalo budoucí turisty

19. 1. 2018 | Nově vzniklá Turistická oblast Pardubicko – Perníkové srdce Čech zahájila svou prezentaci symbolickým křtem svého loga a představením propagačních materiálů na brněnském výstavišti, kde se koná letošní první veletrh cestovního ruchu GO a REGIONTOUR 2018. Na tento veletrh se tradičně sjeli aktéři cestovního ruchu z celé České republiky.

Vůně nové, ručně vázané knihy prostě nemá konkurenci. Je jen jedna jediná škola v republice, kde tento nádherný obor učí

18. 1. 2018 | Kouzlo tradičních řemeslných učebních oborů jakoby se už úplně vytrácelo. Přitom mnohé z nich jsou svým zaměřením výjimečné a přežívají jen díky zápalu pedagogů a podpoře krajů. Jakkoliv digitalizace zasáhla všechny obory lidské činnosti, vůně nové knihy zůstává nenahraditelná. Pro žáky oboru Knihař pro ruční zpracování, který se vyučuje na Střední odborné škole a učilišti v Lanškrouně, je to denní chléb. ...

Slovo do pranice: Národ chce změnu a tou je Jiří Drahoš, říká k prezidentské volbě hejtman Netolický

15. 1. 2018 | První kolo prezidentských voleb je za námi a již jeho výsledky podle hejtmana Pardubického kraje mnohé naznačují. „Současné hlavě státu se neúčastí ve volebních debatách a přístupem k obhajobě mandátu podařilo sjednotit nejen všechny relevantní protikandidáty, ale také značnou část české veřejnosti. Když jsem obhajoval v nelehké době funkci hejtmana, do kampaně jsem se aktivně zapojoval a na debaty jsem chodil, přestože moje názory lidé v kraji také znali. Bral jsem za samozřejmé konfrontovat mo ...

Centrální registr bezdůvodně kriminalizuje lidi, kteří chtějí kandidovat do obecních zastupitelstev, říká Netolický

13. 1. 2018 | Problematika zákona o střetu zájmů byla hlavním tématem jednání poslanců, senátorů, starostů obcí a dalších veřejných funkcionářů. V prostorách Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky debatoval o důsledcích schválené novely a nutnosti změny také hejtman Pardubického kraje Martin Netolický a zástupci Dobrovolného svazku obcí Mikroregion Severo-Lanškrounsko. Svazek inicioval prohlášení ke změně tohoto zákona, ke kterému se nyní připojilo již 2 500 obcí a měst a další své podpisy postupně př ...

Pracovníci Východočeské galerie na Štěpána vyrazili zachraňovat, co se dalo. Historický Dům U Jonáše je zavřený

11. 1. 2018 | Povánoční období a začátek nového roku tráví pracovníci Východočeské galerie likvidováním následků havárie vodovodního potrubí ve zdi historického domu U Jonáše. K té došlo o vánočních svátcích, kdy byla galerie zavřená. Do doby, než budou zdi vysušeny a vše znovu opraveno, bude provoz galerie v tomto domě úplně uzavřen.

Provoz zámku v Pardubicích bude na pět dní omezen. Důvod? Nahrávání Vivaldiho koncertu z jarních cyklů

9. 1. 2018 | První z koncertů jarního cyklu koncertů Barocco sempre giovane letos nezůstane jen v hlavách posluchačů. Díla Vivaldiho, která na něm zazní, soubor Barocco sempre giovane přímo v sálech nahraje a následně vydá na CD. Vznikne tak zajímavý dárek pro vzácné návštěvy Pardubického kraje a žádaný suvenýr nejen pro návštěvníky zámku.Kraj chce bojovat proti riziku sucha. Ohrožení se týká stále většího území republiky

PARDUBICE - Zastupitelstvo Pardubického kraje na svém úterním jednání schválilo vyčlenění částky dvou milionů korun na realizaci opatření, která mají pomoci regionu vyrovnat se se změnami klimatu především v souvislosti se suchem. Plány kraje ...

Kraj schválil žádosti na kotlíkové dotace, plánuje další výzvu

16.02.2018 | Ekonomika, podnikání

PARDUBICE - Kombinované kotle na uhlí a biomasu, kotle na biomasu, tepelná čerpadla či plynové kondenzační kotle. Na tyto zdroje tepla si mohli zájemc ...

Turkovice trápí stav místních komunikací a udržení základních služeb včetně obchodu a pošty

13.02.2018 | Z regionu

V průběhu úterního dopoledne zavítal hejtman Martin Netolický v rámci cesty po regionu Chvaleticka také do Turkovic. Se starostou Zdeňkem Vítkem a mís ...Neděle 25.2.2018
Pardubický kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Google+ Sdílet na Twitteru


Copyright © 1/2009-2018 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.