PřeloučDnes.cz
PřeloučDnes.cz » Zpravodajství » Z regionu » PardubickéNovinky.cz - Z regionu

Z regionu

PardubickéNovinky.cz - Z regionu Zdroj: PardubickéNovinky.cz - Z regionu |

Není nutné situaci hrotit, shoduje se hejtman s ministrem vnitra

22. 9. 2018 | O matrikách se bude ještě jednat. Samostatným tématem při návštěvě ministra vnitra Jana Hamáčka v Pardubickém kraji byla problematika financování a samotného fungování matričních úřadů měst a obcí.

Zateplením budov muzea v Chrudimi práce nekončí

22. 9. 2018 | Regionální muzeum v Chrudimi na začátku léta dokončilo zateplení a rekonstrukci budovy v Rybičkově ulici a depozitáře na Skřivánku. Tím však práce nekončí. Na vnitřní úpravy a dovybavení budov navýšil kraj rozpočet této instituce nyní o 1,3 milionu korun.

Knihovny se musí měnit stejně dynamicky, jako dnešní doba

21. 9. 2018 | U kulatého stolu pod názvem Knihovna – věc veřejná se na Krajském úřadu Pardubického kraje tento týden sešli zástupci kraje, měst, obcí a samozřejmě především knihoven.

Umění i řemesla jsou pro mnohé odsouzené důležitou terapií

21. 9. 2018 | Podle obrazu s názvem Free heart (svobodné srdce) se jmenuje výstava obrazů, keramiky a hraček, které vznikly v terapeutickém centru pardubické věznice.

Dnem D pro kotlíkové dotace bude 9.říjen v 6:30 ráno

20. 9. 2018 | Pardubický kraj vyhlásil čtvrtou výzvu „kotlíkových dotací“ pro fyzické osoby 5. září 2018. Příjem žádostí bude zahájen 9. října 2018 v 6:30 hodin a bude probíhat už podruhé pouze elektronicky.

Pardubické hřiště na Závodu míru čeká na sportovce

19. 9. 2018 | Na mapě pardubických veřejných sportovišť přibyl nový bod. Základní škola na sídlišti Závodu míru se může pochlubit zrekonstruovaným venkovním hřištěm, které bude sloužit nejen škole, ale odpoledne také veřejnosti, především dětem a mládeži.

Originální a především moderní bydlení v obci Dubany

18. 9. 2018 | Obec Dubany se nachází jihozápadně od Pardubic, pouhých 7,5 km od centra města. Přitom nabízí klid a především nádhernou přírodu. Nepropásněte tak jedinečnou šanci na splnění vašeho snu o bydlení pro vás a vaší rodinu!

Nová výstava umožní vyzkoušet si práci restaurátorů loutek

18. 9. 2018 | Od 28.září 2018 mohou návštěvníci Muzea loutkářských kultur v Chrudimi zavítat na zbrusu novou výstavu nazvanou Tanec kolem baletky s podtitulem Co se děje v restaurátorské dílně?

Pěstounům i dalším rodinám se v Litomyšli líbilo

17. 9. 2018 | Krásné počasí přilákalo v neděli do Litomyšle na druhý ročník Dne pro pěstounství téměř šest stovek dětí a dospělých z celého Pardubického kraje.

Čeští vojenští lékaři patří mezi světovou elitu

17. 9. 2018 | Areál Nových kasáren v Hradci Králové patří již od 10. září plnohodnotné vojenské polní nemocnici. V rámci mezinárodního cvičení MEDICAL MAN 2018 zde cvičí přibližně 200 vojáků armád států V4 a členských států NATO.

Areál Vitky Brněnec není kontaminovaný

17. 9. 2018 | V areálu bývalé Vitky Brněnec byly dokončeny práce, jejichž cílem bylo zjistit, zda a případně v jaké míře je kontaminována půda, podzemní vody či sousední řeka Svitava.

Starosta David Šimek obdržel Medaili hejtmana Pardubického kraje

16. 9. 2018 | Biatlonista Ondřej Moravec, matematik Josef Kubát nebo youtuber Kovy. Ti všichni jsou držiteli Medaile hejtmana Pardubického kraje.

Na technické škole se věnují ekologii

15. 9. 2018 | Vztah k přírodě lze vypěstovat i u studentů technického zaměření. Střední odborná škola elektrotechnická a strojní a Střední odborné učiliště v Pardubicích je toho důkazem. Při své návštěvě se o tom přesvědčili radní Bohumil Bernášek a Václav Kroutil.  

Kraj žene kupředu výstavbu nové nemocnice v Moravské Třebové

14. 9. 2018 | Jednou ze zdravotnických priorit Pardubického kraje pro nejbližší roky je kromě výstavby centrálních příjmů v Pardubické a Orlickoústecké nemocnici také stavba zcela nové moderní budovy nemocnice v Moravské Třebové.

Letošní rok je pro dobrovolné hasiče rekordní

13. 9. 2018 | Rada Pardubického kraje na svém pondělním jednání schválila poskytnutí finančních prostředků v rámci druhého kola krajského dotačního programu na pořízení požární techniky a zásahového vybavení v hodnotě 3,2 milionu korun 105 žadatelům.

Historický vlak jezdí každou sobotu až do konce září

12. 9. 2018 | Pravidelné sobotní jízdy historických vlaků z České Třebové do Hanušovic a zpět jezdí každou sobotu až do konce září.

Norská zkušenost s UNESCO může pomoci v Kladrubech

11. 9. 2018 | V rámci zahraniční pracovní cesty do Norska, jejímž cílem je především možné získání finančních prostředků na bilaterální spolupráci z Fondů EHP a Norska, navštívila delegace Pardubického kraje také oblast Rjukan.

Kraj chce získat norské prostředky na podporu studentské výměny

10. 9. 2018 | Již téměř 20 let spolupracuje Gymnázium Česká Třebová se základní školou v Norském Prestfossu. Nyní by mohla být spolupráce zahrnuta do projektů v rámci Fondů Evropského hospodářského prostoru a Norska.

Plán zimní údržby silnic I.třídy na Pardubicku

9. 9. 2018 | Silničáři společně s obcemi, hasiči i policií připravují plán zimní údržby silnic I.třídy na Pardubicku.

Konec slazeným nápojům na středních školách

8. 9. 2018 | Výrobci nealkoholických nápojů přestanou prodávat slazené nápoje na středních školách. Pardubický kraj tuto iniciativu vítá.Za dabing sbíral vavříny v Přelouči muzikál Mary Poppins

PŘELOUČ - Podzim je bohatý na významné akce, které Pardubický kraj zařadil do exkluzivního seznamu Tvář kraje a které každoročně mají krajskou podporu. Patří mezi ně i tradiční Ceny Františka Filipovského za dabing. Letos si hlavní trofeje v ...

Senioři Domova u fontány zažili indiánské léto

17.09.2018 | Z regionu

PŘELOUČ - Kdo do Domova u fontány 14. září zavítal, ten nelitoval. Konala se zde oblíbená zahradní slavnost, při které se senioři, jejich blízcí a vši ...

Dnes proběhne v České republice největší Hospodský kvíz. Soutěžit bude přes 3 000 lidí

17.09.2018 | Z regionu

Dnes od 19:00 se v 64 podnicích po celé zemi rozběhne speciál Hospodského kvízu věnovaný jen otázkám na kultovní seriál Přátelé. "Jde o největší kvízo ...Sobota 22.9.2018
Pardubický kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Google+ Sdílet na Twitteru


Copyright © 1/2009-2018 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.