PřeloučDnes.cz
PřeloučDnes.cz » Zpravodajství » Celá ČR, zahraničí » Krajské listy

Celá ČR, zahraničí

Krajské listy Zdroj: Krajské listy |

V Parlamentu řádí nový, brutální Kalousek. Jde z něj doslova hrůza. Už mluví o vězení

19. 1. 2018 | Ještě donedávna o něm nikdo nevěděl, i když je jeho dosavadní kariéra skutečně obdivuhodná. Vystudoval dvě vysoké školy, práva a teoretickou fyziku, a další studia absolvoval ve Spojených státech. Stačil obrovský úspěch Pirátů v Parlamentních volbách a za pár dnů se z Jakuba Michálka stala nová hvězda na české politické scéně. Andrej Babiš o něm mluví jako o novém „brutálním Kalouskovi“, což Michálek vehementně popírá, protože on sám tohoto kontroverzního politika často kritizuje. Na druhé s ...

Tajemné zmizení 150 tisíc nezaměstnaných. Klíč má Exekutorská komora, píší HN. Prý mrazivá čísla

19. 1. 2018 | Redaktor Hospodářských novin (HN) David Busta ve svém článku, nazvaném ´Ekonomika 2017´s podtitulkem Česká výheň shrnuje jeden z nejzásadnějších problémů naší společnosti stran ekonomiky. Tím problémem jsou bezesporu exekuce. „Koruna sílí, mzdy prudce rostou, nezaměstnanost je rekordně nízká. Mezi firmami panuje optimismus. Češi se ale také rychle zadlužují, i když z nich má velká část problémy s výpočtem jednoduchého úroku. Každý desátý Čech je navíc v exekuci,“ píše Busta. ...

Další válka o Miss. Je Česká Miss a Miss Czech republic to samé? A zajímá to vůbec ještě někoho?

19. 1. 2018 | Soutěží krásy je hned několik. Nedávno se zde objevila nová značka Miss České republiky, což může mnohé mást. O klasickou soutěž Miss totiž nejde… Jsme malá země, hezkých dívek zde máme ale požehnaně, stejně jako soutěží krásy, které si zhusta konkurují.

Já vám dám #MeToo, až se vám zatmí před očima. Komentář Štěpána Chába

19. 1. 2018 | Tak, a popadl mě vztek. Emocionální výtrysk mohutnosti atomového výbuchu. V očerňovacím hledáčku módní kauzy #MeToo se ocitl Woody Allen. Stálice amerického nezávislého filmu. Každý rok Woody Allen vytlačí do světa film, kterému nesahá po kotníky celoživotní práce mnohých cizoložnic, které se v zrcadle oslovují jako geniální herečky a okydávají sociální sítě svými mindráky s hashtagem MeToo.

Koza jedna pitomá. Doma Terezu H. nikdo moc nelituje. A ten heroin ji nechali koštnout

18. 1. 2018 | VIDEO, KRIMI Na internetu se objevilo zajímavé video, které ukazuje zatčení Češky Terezy Hlůškové v Pákistánu, odkud se snažila odvézt devět kilogramů heroinu. Podle videa si během zatčení Tereza s největší pravděpodobností neuvědomovala, do jak velkých problémů se dostala.

Znojmo má novou turistickou atrakci: Opravené věže v Kapucínské zahradě

19. 1. 2018 | Téměř tři měsíce trvaly opravy dvou věží areálu Kapucínské zahrady. Věže jsou součástí historického středověkého opevnění města a navazují na městské hradby. Nyní nabízí nejen neznámý výhled na město, jejich zpřístupnění rozšíří navíc i turistikou nabídku města. Znojemská Beseda, která bude mít provoz věží na starost, tu plánuje nový prohlídkový okruh po hradebním opevnění Znojma.

Sociálně slabé respektujeme, umíme se o ně postarat, ale nepřizpůsobivými se nenecháme terorizovat, říká primátor

19. 1. 2018 | Města Frýdek-Místek a Bohumín vyhlásily lokality, ve kterých nebudou nově přistěhovaným občanům vypláceny doplatky na bydlení. Toto opatření se od počátku ledna 2018 vztahuje na čtyři domy, v nichž jsou provozovány soukromé ubytovny. Jedná se o dům na ulici F. Čejky č. p. 172, dále dva domy s č. p. 2062, 2063 a 1346 na ulici Míru a také dům č. p. 1352 na ulici Křižíkova.

Stoletá malá vodní elektrárna Hučák v centru Hradce stále láká; stejně tak i Infocentrum obnovitelných zdrojů

18. 1. 2018 | Již od svého otevření v roce 2008 si Hučák udržuje vysoký standard v návštěvnosti. Jen v loňském roce přilákala malá vodní elektrárna na Labi přes 12 tisíc zájemců. Infocentrum obnovitelných zdrojů, umístěné v historické secesní budově v centru Hradce, zde poutavou formou představuje principy a možnosti energetických zdrojů založených na využití síly vody, větru, slunce, biomasy.

První čeští divocí koně vyráží chránit východočeské rezervace. To si zaslouží oslavit

18. 1. 2018 | Přírodní rezervaci divokých koní ve středočeských Milovicích již za pár dní opustí první transport deseti hřebců, kteří se zde v roce 2016 narodili. Jejich cílem jsou přírodně unikátní východočeské lokality – přírodní památka Na Plachtě v Hradci Králové a Ptačí park Josefovské louky u Jaroměře.

V Česku vysílá nová televize, její satirický pořad ihned vyvolal skandál

18. 1. 2018 | Těsně před zahájením prvního kola prezidentské volby bylo zahájeno vysílání nové české celoplošné Televize Seznam. Načasování bylo ideální, protože tato stanice, zaměřená na zpravodajství a publicistiku, počítala se zvýšeným zájmem diváků právě v tomto termínu. Její šance na úspěch jsou značné, protože je propojena s nejnavštěvovanějším českým portálem a navíc spolupracuje se zkušenými českými novináři. Ti do tohoto média přešli zčásti z Babišových médií, ale také z veřejnoprávní České telev ...

Zvýšení hospodářské využitelnosti matek a dětí. Komentář Štěpána Chába

18. 1. 2018 | Václav Klaus mladší přišel s návrhem zrušit povinný předškolní ročník ve školkách. A zároveň omezit možnost dát své dítě do školky před jeho třetím rokem. Podle serveru Novinky.cz s povinným nultým ročníkem ve školkách souhlasí 69 % dotazovaných. A se školkou pro dvouleté 62 %. Přičemž, jak dokládají Novinky, téměř tisícovka dětí je nyní dokonce ve školkách před dovršením svých dvou let věku.

Vůně nové, ručně vázané knihy prostě nemá konkurenci. Je jen jedna jediná škola v republice, kde tento nádherný obor učí

18. 1. 2018 | Kouzlo tradičních řemeslných učebních oborů jakoby se už úplně vytrácelo. Přitom mnohé z nich jsou svým zaměřením výjimečné a přežívají jen díky zápalu pedagogů a podpoře krajů. Jakkoliv digitalizace zasáhla všechny obory lidské činnosti, vůně nové knihy zůstává nenahraditelná. Pro žáky oboru Knihař pro ruční zpracování, který se vyučuje na Střední odborné škole a učilišti v Lanškrouně, je to denní chléb. ...

Široké úsměvy, nepopsatelné emoce, dojetí... S Nadějí získali postižení v novém bydlení i naději na samostatnější život

17. 1. 2018 | Nestátní organizace Naděje na Zlínsku si zaslouží za péči o postižené - a výrazně tak doplňuje, ne-li supluje roli státu, jednu velkou pochvalu. V pátek oficiálně otevírá nové chráněné bydlení pro 10 postižených lidí, nazvané příznačně Desítka. Pozvaní hosté si prohlédnou jednotlivé byty s průvodci, kterými se pro tento den stanou sami klienti chráněného bydlení Desítka. Ke zhlédnutí jsou připravena videa z průběhu oprav domu a z první návštěvy budoucích obyvatel. ...

Flotila za více než 130 milionů... Opava získá nové trolejbusy s karosérií zcela nové generace

17. 1. 2018 | Flotilu nových trolejbusů za více než 130 milionů korun získá ještě do konce letošního roku dopravní podnik v Opavě. Do Slezska míří deset vozidel z plzeňské Škody Electric. Vozy nabídnou vysoký komfort a také nový a moderní design - karosérii zcela nové generace. Vzniká ve spolupráce s výrobcem autobusů SOR Libchavy.

Parťáka potkal ve vlaku a pohádku si užíval i v soukromí. Jen Popelku nechce ani vidět. Tajnosti slavných

17. 1. 2018 | Proslavil se neuvěřitelnými zvláštními efekty, nad nimiž žasl i Hollywood. Navíc je vyráběl skoro zadarmo. Jen ten nejslavnější projekt mu nakonec zhořkl. Zatímco svět nad ním nepřestává žasnout, svému duchovnímu otci nadělil největší životní zklamání.

Politici Visegrádské čtyřky vyhlásili válku a teď najednou mlčí. Jedovatá jablka nevadí?

17. 1. 2018 | Politici tzv. Visegrádské čtyřky se stále snaží občany svých zemí přesvědčit, že velkým problémem EU je dvojí kvalita potravin. Na mušku si přitom vzali naprosto nepodstatné výrobky (například oblíbenou přeslazenou pomazánku nebo konzervy), které by lidé měli konzumovat co nejméně. Podle některých médií vyhlásili východoevropští politici válku, v níž recyklují stížnosti, že se k nim dovážejí méně kvalitní potraviny ze Západu, ale raději by si měli zamést před svým prahem. ...

Do mostů se vrazila miliarda, jenže nikdo neví, kam se vypařila. TSK to má snad někde v šanonu, prý

17. 1. 2018 | Více než před měsícem se v Praze zřítila lávka pro pěší do Vltavy. Hrozí snad něco podobného i jiným lávkám a mostům? MF Dnes se snažila dopídit, kolik na opravy mostů vlastně Praha dává a na které mosty konkrétně, leč, nepodařilo se. A důvod? Tak ten je kuriózní, obzvláště v roce 2018.

Je libo softporno s Lady Gaga? Aneb kam nám uletěla ´kultůra´. Komentář Štěpána Chába

17. 1. 2018 | Kultura byla a je výrazem vyššího poznání člověka, tedy i lidstva. Kultura je nosnou a nadčasovou hodnotou. Hodnotou, která buduje povědomí o současné době pro dobu budoucí. Kultura dává odpovědi, tvoří z lidí lidi, nutí člověka k vyšším myšlenkám, protože musí chápat a snažit se pochopit v jiných, než obvyklých postupech myšlení.

Tři mrtví v Českém Újezdě. Brutální vražda v zahrádkářské kolonii: Nová fakta

16. 1. 2018 | Ohledně brutálního vraždění v zahrádkářské kolonii u Střížkovic na Ústecku stále není jasno. Jisté ale je, že policie už má oba pachatele. Jeden je mrtvý, druhého se jí podařilo dopadnout, obviněn je ale jen z omezování domovní svobody. Motiv jejich činu není ale stále jasný.

Dopřejte si špetku suchého humoru ze života. Ani chlapi to totiž nemají na světě snadné

16. 1. 2018 | Své o tom ví i prozaik, architekt a publicista, který je léta ženatý s režisérkou dokumentárních filmů Helenou Třeštíkovou. Své postřehy, plné suchého humoru a sebeironie, sepsal do útlé knížky, nazvané Jen aby, řekla moje žena, a vydalo ji nakladatelství Motto.

Zdroj: Krajské listy - krajskelisty.cz
22:16:30 | 19.01.2018Puzzle slunečních hodin z Kladrub bude sloužit dětem v novém ateliéru

PARDUBICE - Organizátoři výstavy Architecture Week a festivalu Hravý architekt, které se několik posledních let konají v Praze, přivezli Pardubickému kraji jeden z exponátů loňské akce - skládačku slunečních hodin ze zámku v Kladrubech nad Labem. Tu ...

Nezaměstnanost v regionu klesá. V nabídce je dvacet tisíc pracovních míst

09.01.2018 | Z regionu

PARDUBICKÝ KRAJ - Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický jednal s ředitelem krajské pobočky Úřadu práce Petrem Klimplem o současném stavu na prac ...

SAPELI nově i na benzinách MOL

06.01.2018 | Ekonomika, podnikání

Společnost - Vše pro interiér APOLO s.r.o. je prodejcem dveří SAPELI již 15 let. Naše dveře dodává nejen do so ...Sobota 20.1.2018
Pardubický kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Google+ Sdílet na Twitteru


Copyright © 1/2009-2018 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.