PřeloučDnes.cz
PřeloučDnes.cz » Tipy na výlet » Detail

Zámek v Cholticích

Sdílet na Facebooku Sdílet na Google+ Sdílet na Twitteru

Foto: Zámek v Cholticích od Prazak Fotografie je vlastním dílem. Licencováno pod CC BY 2.5 via Wikimedia Commons.

Barokní zámek z let 1683 - 1695 s kaplí sv. Romedia. Dvoukřídlá jednopatrová budova s arkádami v přízemí jižního křídla a s centrální kaplí, snad podle plánů italského architekta Rossiho de Luca z Pisy, s bohatou štukovou a malířskou výzdobou. Osmiboká kaple s kopulí a lucernou s bohatou štukovou výzdobou a malbami A. Nivolona, oltářní obraz od J. M. Rottmayra, všechno z téže doby.

Hlavními lákadly zámku je kaple svatého Romedia, barokní lékárna ze 17. století a expozice věnovaná vodníkům a černému divadlu. Zámek nabízí dva prohlídkové okruhy.

První tvoří kaple sv. Romedia a zámek, kde si lidé mohou prohlédnout jednu z nejstarších barokních lékáren na území České republiky. Součástí prohlídky jsou také regionální obrazárna se zámeckou jídelnou, expozice zbraní a hudebních nástrojů.

První okruh je spíše pro dospělé, druhý má ohromný úspěch u dětí. Je o černém divadle a vodnících. Jejím patronem je známý divadelní a filmový vodník, herec Josef Dvořák. Letos byla expozice rozšířena o panenky v dobových kostýmech, najdete zde také malého Mozarta za klavírem.

Mapa:Úterý 23.10.2018
Pardubický kraj
Další regiony »


Copyright © 1/2009-2018 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.