Tipy kam na výlet - Přelouč, Chvaletice a okolí

PřeloučDnes.cz
PřeloučDnes.cz
Tipy na výlet - PřeloučDnes.cz

Kam na výlet

PřeloučDnes.cz » Tipy na výlet » Zámek v Cholticích
Přidej tip na výlet

Zámek v Cholticích

Foto: Zámek v Cholticích od Prazak Fotografie je vlastním dílem. Licencováno pod CC BY 2.5 via Wikimedia Commons.

Barokní zámek z let 1683 - 1695 s kaplí sv. Romedia. Dvoukřídlá jednopatrová budova s arkádami v přízemí jižního křídla a s centrální kaplí, snad podle plánů italského architekta Rossiho de Luca z Pisy, s bohatou štukovou a malířskou výzdobou. Osmiboká kaple s kopulí a lucernou s bohatou štukovou výzdobou a malbami A. Nivolona, oltářní obraz od J. M. Rottmayra, všechno z téže doby.

Hlavními lákadly zámku je kaple svatého Romedia, barokní lékárna ze 17. století a expozice věnovaná vodníkům a černému divadlu. Zámek nabízí dva prohlídkové okruhy.

První tvoří kaple sv. Romedia a zámek, kde si lidé mohou prohlédnout jednu z nejstarších barokních lékáren na území České republiky. Součástí prohlídky jsou také regionální obrazárna se zámeckou jídelnou, expozice zbraní a hudebních nástrojů.

První okruh je spíše pro dospělé, druhý má ohromný úspěch u dětí. Je o černém divadle a vodnících. Jejím patronem je známý divadelní a filmový vodník, herec Josef Dvořák. Letos byla expozice rozšířena o panenky v dobových kostýmech, najdete zde také malého Mozarta za klavírem.


Odkazy:

Wikipedia
zamek-choltice.czMapa:Copyright © 1/2009-2017 M+MPspol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PřeloučDnes.cz | Photos © Freedigitalphotos.net | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.